Чудо – Денвер победио и без суспендованог Јокића!

© AP Photo / David ZalubowskiДомантас Сабонис у дуелу са играчима Денвера
Домантас Сабонис у дуелу са играчима Денвера - Sputnik Србија, 1920, 11.11.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Индијана Пејсерсе резултатом 101:98 упркос томе што им је поред неколико стартера недостајао и најбољи кошаркаш света Никола Јокић.
Денвер је савладао Пејсерсе резултатом 101:98 и тиме забележио седми тријумф у 11 одиграних мечева, те се попео на четврто место Западне конференције.
У овом дуелу није било Јокића, који је суспендован због физичког сукоба са Маркифом Морисом током утакмице против Мајами Хита.
Поред повременог центра репрезентације Србије није било ни већ дуже време повређеног Џамала Мареја, али ни од недавно удаљеног од терена Мајкла Портера јуниора.
Највише изненађујуће је, ипак, то што је Грумење славило без Јокића, играча без којег је деловало да су једна од најгорих екипа ове сезоне, о чему је претходно говорио и тренер Мајкл Мелоун.
Са друге стране, Индијана је наставила да пружа лоше партије под управљачком палицом новог тренера Рика Карлајла, па ове сезоне има четири победе и осам пораза.
Утакмица у Бол арени у Колораду имала је неизвесну завршницу, те предност ниједне екипе није прелазила шест поена ни у једном тренутку четврте четвртине.
Денвер је на крају некако успео да одбије нападе противника и приведе меч крају.
У одсуству МВП-ја истакао се сјајни Вил Бартон, који је поред одлучујућих поена постигао укупно 30, уз шест скокова и три асистенције.
Зек Наџи је имао 19 поена и пет скокова, док су по 12 убацили Џеф Грин и Боунс Хајланд.
Пејсерсе је предводио Малколм Брогдон са 25 поена и пет асистенција. Домантас Сабонис је имао 20 поена и 19 скокова, док је Ти Џеј Меконел додао 16 поена и девет асистенција.
Што се осталих српских играча тиче, Алексеј Покушевски је провео 20 минута на терен у победи Оклахома Сити Тандера над Њу Орлеанс Пеликансима.
За то време, Поку је имао само три поена уз 1/8 из игре, поред четири скока и три асистенције.
Немања Бјелица је допринео победи Голден Стејт Вориорса над Минесота Тимбервулвсима.
Бели је имао девет поена (3/7) и пет скокова.
Бобан Марјановић је провео тек минут и по на терену у поразу Далас Маверикса против Чикаго Булса и за то време дошао до једног скока.