Фудбалска репрезентација Србије - Sputnik Србија

Србија додала гас када је требало – Катар разбијен пред утакмицу године!

Фудбалери Србије победили су Катар 4:0 (1:0) у пријатељској утакмици одиграној на стадиону „Рајко Митић“. Стрелци на утакмици били су Саша Лукић (45+2), Лукић Јовић (51), Душан Влаховић (53) и Сергеј Милинковић-Савић (83).
Изабраници Драгана Стојковића Пиксија у другом полувремену сломили су отпор противника, и у добром расположењу чекају утакмицу са Португалијом која је на програму у недељу у Лисабону.
Тај дуел одлучиће директног путника на Светско првенство у Катару које се одржава 2022. године.
„Орлови“ нису изгледали најбоље у првом полувремену, Пикси је извео комбиновану поставу и видело се да екипа није уиграна.
Катар је био равноправа ривал, можда чак и конкретнији, али квалитет је био на страни наше репрезентације и то се видело у завршници.
У последњим секундама првог полувремена српски фудбалери извели су сјајну контру. Живковић је додао лопту до Радоњића, а овај је у срцу казненог пронашао Лукића који је закуцао лопту у мрежу.
Није бриљирала Србија у првом полувремену, али са неколико измена ситуација на терену потпуно се променила у наставку и рутински је сломљен отпор гостију.
Све је кренуло од 51. минута када је Лука Јовић искористио грешку одбране противника и ударцем у даљи угао погодио је за 2-0.
До другог гола се није чекало дуго. Само 120 секунди касније у листу стрелаца уписао се Душан Влаховић.
Уследио је нешто мирнији период, Орлови су рутински контролисали темпо и само се чекао крај утакмице.
А, до краја је екипа Драгана Стојковића постигла још један гол. Упорни Влаховић је асистирао Милинковићу-Савићу ком није било тешко да погоди за коначних 4-0.
Србија у добром расположењу дочекује утакмицу у Лисабону која је на програму у недељу у 20.45.
Дуел између Србије и Катара могли сте да пратите уз Спутњик.
19:57 11.11.2021
Крај утакмице!
Рутинска победа Орлова.
19:52 11.11.2021
90' – 4:0 – последњи минути утакмице
Још три минута ће се играти.
19:45 11.11.2021
83' – 4:0 – нови гол Србије!
Стрелац је Сергеј Милинковић-Савић на асистенцију Душана Влаховића.
19:42 11.11.2021
80' – 3:0 – Србија приводи утакмицу крају
Још десет минута плус надокнада времена до краја сурета.
19:36 11.11.2021
74' – 3:0 – Тадић заменио Јовића
Овације за нападача Србије који је постигао седми гол у дресу националног тима.
19:32 11.11.2021
70' – 3:0 – мирно на терену
Орлови држе лопту у ногама и контролишу темпо меча.
19:24 11.11.2021
62' – 3:0 – Србија рутински одржава предност
Два рана гола омогућила су нам да у наставку дуела играмо знатно опуштеније.
19:15 11.11.2021
53' – 3:0 – нови гол! Сада Влаховић!
Избегао је офсајд замку и рутинским ударцем савладао је голмана Катара.
19:13 11.11.2021
51' – 2:0 – Јовић!
Србија удвостручила предност! Грешка одбране Катара, Јовић је то искористио и савладао голмана Катара.
50' – 1:0 – Вања Милинковић Савић сигуран
Солидан ударац, али право у голмана Србије и он је без проблема одбранио.
19:11 11.11.2021
49' – 1:0 – све измене
Влаховић је заменио Лукића, С. Милинковић-Савић заменио је Живковића, Рачић је ушао уместо Максимовића, а Терзић је заменио Павловића.
19:08 11.11.2021
46' – 1:0 – почело је друго полувреме
Велики број измена направио је Драган Стојковић Пикси, те у наставку гледамо очекивано другачију поставу.
18:52 11.11.2021
Полувреме – Србија повела у последњим тренуцима првог периода
Детаљ са утакмице Србија – Катар - Sputnik Србија
Није добро изгледала Србија, бледо, безидејно, али један добар напад био нам је довољан за гол.
18:49 11.11.2021
45+2 – 1:0 – ГОЛ!
Саша Лукић погађа!
Живковић је послао одличну лопту ка Радоњићу, овај је покушао да пронађе Јовића, који није успео да дође до лопте, али зато јесте Лукић закуцавши је у мрежу голмана Катара.
18:45 11.11.2021
42' – 0:0 – повредио се Јовић
Али не озбиљно, те је наставио утакмицу.
18:43 11.11.2021
40' – 0:0 – бледо издање Орлова
Ближи се крај полувремена, а гола ни на видику.
18:39 11.11.2021
37' – 0:0 – лоша лопта Грујића
Радоњић је сјајно пронашао Грујића, али је овај послао јако лош центаршут. Пропала је потенцијално добра шанса.
18:36 11.11.2021
33' – 0:0 – Катар игра смисленије
Не нападају много, али када то учине углавном је конкретно и заврши се приликом. Тако је било и овога пута, с тим што је лопта завршила поред стативе.
18:30 11.11.2021
27' – 0:0 – притисак Србије
Коначно нешто боља игра, али то нам за сада не доноси добру шансу.
18:24 11.11.2021
23' – 0:0 – сјајна одбрана Вање!
Србија изгледа јако лоше дефанзивно, то користе гости и долазе до најбоље шансе на мечу. Савић је сјајно одбранио шут унутар казненог простора и Орлови су добро прошли.