Страшна партија Јокића у првој утакмици после суспензије! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 13.11.2021
Никола Јокић, кошаркаш Денвер Нагетса, одиграо је сјајну утакмицу у победи Денвер Нагетса против Атланта Хокса – 105:96. Актуелни МВП бриљирао је на терену у првом дуелу након што је пре неколико дана суспендован због окршаја са Маркифом Морисом.
Јокић је преседео утакмицу са Индијаном, коју је Денвер успео да победи, и вратио се на паркет против Богдана Богдановића и „Јастребова“.
Српски кошаркаш остварио је 59. трипл-дабл у каријери чиме се изједначио са Леријем Бирдом на осмом месту по броју оваквих учинака у историји најјаче кошаркашке лиге на свету.
Јокић је посебно импресиван био под кошем, пошто је уз 22 поена имао чак 19 скокова, од чега пет офанзивних и 14 дефанзивних.
Поред тога центар из Сомбора поделио је десет асистенције, уз једну украдену лопту и сјајан +/- (+19).
Богдановић се није прославио против сународника, пошто је за тридесет минута на терену постигао десет поена, два скока и три асистенције.
Нагетси су утакмицу преломили у трећој и почетком четврте четвртине када су дошли до максималних +15 и Атланта није успела да се врати.
Денвер се овом победом пробио на четврто место на Западу са скором 8/4, док је Атланта наставила са серијом лоших резултат и тренутно је на 13. месту са четири победе и девет пораза.
Претходне ноћи на терену су се нашла још двојица српских кошаркаша – Немања Бјелица и Алексеј Покушевски.
Бели је био солидан у победи Вориорса – шест поена, три скока, четири асистенције – док је Поку постигао само један поен у тријумфу Оклахоме против Сакрамента.