Србија доживела колапс против Албаније

© Фото : ФССФудбалери Србије до 19 година (2021)
Фудбалери Србије до 19 година (2021) - Sputnik Србија, 1920, 13.11.2021
Фудбалери Србије до 19 година испустили су велику предност против Албаније и ремизирали резултатом 2:2, у првом кругу квалификација за Европско првенство.
Србија је после победе над Северном Македонијом у првом колу од 2:1 уписала први реми, док су Албанци освојили први бод након пораза од Француске (4:0).
Иако је до 84. минута било 2:0 за нашу репрезентацију, на крају је освојен само бод на Елбасан Арени.
Орлићи су повели голом Митуљикића у 42. минуту, а на 2:0 повисио је Лазетић у 77.
Ипак, изабраници Дејана Бранковића нису успели да издрже, па су Албанци до краја утакмице постигли два гола – прво преко Нергутија у 84, а затим преко Шпендија у 88. минуту.
Албанци су врло лако могли да постигну још један гол, али је голман крагујевачког Радничког Огњен Лукић одбранио пенал Точију у 82. минуту.
Одлука о другом путнику, поред Француске која је остварила две победе, пашће 16. новембра када играју Француска – Србија, односно Албанија – Северна Македонија.
Србија: Лукић, Деспотовски, Петковић, Суботић, Крсмановић, Станковић, Милетић, Мотика, Н.Митуљикић (84. Ђорђевић), Ј.Митуљикић (61. Лазетић), Ајдар (85. Глушчевић). Селектор Дејан Бранковић
Албанија: Симони, Битићи, Прека, Зали, Хисај (72. Дервиши), Нергити, Мата (90. Ципи), Бибо (72. Шпенди), Зенелај (78. Аливода), Токи, Пјежка (78. Зајсар). Селектор Армандо Цунгу