Срби славе – уз чувену песму о Митровићу /видео/

© SputnikБеоград слави победу Србије против Португалије
Београд слави победу Србије против Португалије - Sputnik Србија, 1920, 14.11.2021
Александар Митровић је голом у Лисабону за победу Србије над Португалијом у квалификацијама за Светско првенство цементирао своје име у срцима фудбалских заљубљеника, а једна група се окупила у центру Београда где је уприличено славље. Радост се могла осетити и у Источном Сарајеву.
Митровић није почео утакмицу у Португалији, имао је проблема са стомачним вирусом, али га је велико срце повукло и навело селектора Драгана Стојковића Пиксија да га уведе у игру у другом полувремену.
Митровић је у 90. минуту затресао мрежу Португалије за 2:1, донео пласман на Светско првенство и велико славље у Београду.
Погледајте како се на улицама српске престонице орила чувена песма „Mitro's on fire“.
Народ је славио и у комшилуку, што се могло видети и у Источном Сарајеву.
„Људи, је л' сте ви нормални?“: Митровић открио Пиксијеве речи огрнут заставом Србије