Никола Калинић - Sputnik Србија

Звезда „угушила“ Партизан!

Кошаркаши Црвене звезде остварили су победу у првом овосезонском вечитом дербију против Партизана резултатом 71:56 и нанели великом ривалу први пораз у АБА лиги ове сезоне, у осмом колу.
Црвена звезда је као домаћин одиграла утакмицу у свом стилу, фокусирала се на одбрану и потпуно угушила игру Партизана.
Тим тренера Дејана Радоњића је од почетка дуела готово уплашио ривале, повео је са 7:0 и показао своје амбиције које нису нестајале чак и у моментима када је Партизан успевао да смањи разлику на пет поена.
Бриљантан у табору Звезде био је Лука Митровић, док је за екипу Жељка Обрадовића најбољу партију пружио Ален Смаилагић.
Митровић је дуел завршио са 16 поена и седам скокова, Огњен Добрић је за Звезду додао један мање, док је Никола Калинић имао 14.
Смаилагић је био једини на висини задатка у Партизану, имао је 15 поена уз девет скокова, док је Далас Мур имао 14.
Моменат у ком је Партизан могао да ухвати прикључак пропуштен је у финишу треће деонице, при вођству Звезде од пет поена Смаилагић је имао два слободна бацања, али их није искористио, док је на другој страни Митровић био сигуран са пенала.
Партизан је имао добру серију у трећој четвртини, убацио је 19 поена, пошто је претходно за 20 минута игре уписао 21, али је Звезда у финалном кварталу имала сјајну серију, низ погођених тројки и 24 убачених поена што црно-бели нису успели да ставе под контролу.
Звезда је преузела прву позицију на табели АБА лиге, има 7 победа и пораз, као и Партизан, али јој тријумф у дербију даје предност.
Дерби сте могли да пратите уживо уз Спутњик!
20:59 14.11.2021
40' – Бесмислене тензије
Калинић је желео да стави тачку на меч поенима у последњим секундама, Мадар га је фаулирао, а играч Звезде је хтео да се обрачуна са ривалом.
Судије су гледале снимак и досудиле обичан прекршај на две секунде до краја дуела, док је Калинић добио техничку грешку.
20:52 14.11.2021
36' – Звезда приводи утакмицу крају
Извесно је да неће бити шансе за Партизан да се врати, иако показује назнаке неке боље игре.
Предност је и даље велика – 65:47.
20:48 14.11.2021
33' – Звезда доминира!
Тројке Звезде затварају утакмицу – 65:44!
20:40 14.11.2021
33' – Звезда хита ка победи!
Домаћи тим је решио да стави тачку на меч, 15 поена разлике после погодака Митровића.
Звезда води 57:42.
20:38 14.11.2021
31' – Калинић!
Тројка репрезентативца Србије за 50:40.
20:36 14.11.2021
30' – Звезда одбила налет Партизана
Смаилагић је промашио слободна бацања, Копривица је направио фаул, а затим је Митровић реализовао пенале.
У последњем нападу Партизан није био прецизан и у последњу деоницу се улази са 47:40 за Звезду.
20:30 14.11.2021
29' – Мур диже Партизан, Звезда с Марковићем на терену
Бивши репрезентативац Србије Стефан Марковић је ушао у игру, а Мур је писао пет поена заредом.
Звезда води 45:40.
20:27 14.11.2021
28' – Прва рупа у одбрани Звезде
Мур је успео да раздвоји блок, отворио му се велики простор кроз средину што је и искористио.
Звезда води 43:33.
20:21 14.11.2021
26' – Радоњић затражио минут одмора
Четири поена Партизана су била разлог да Радоњић затражи минут одмора.
Звезда води 42:29.
20:18 14.11.2021
24' – Узалуд акција Партизана, пљуште фаулови
Пантер и Аврамовић су успели да стигну до лаких поена, али је уследио одговор Митровића који је извукао нови прекршај одличним позиционирањем под кошем Партизана.
Аврамовић је скривио нови фаул, Добрић је промашио тројку, а затим је Смаилагић промашио закуцавање.
Звезда води 40:25.
20:14 14.11.2021
23' – Партизан у шоку!
Све пролази Звезди, Партизан не може да се састави!
Звезда води 40:23.
20:12 14.11.2021
22' – Како игра Митровић!
Опет је погодио, Звезда води 38:23.
20:10 14.11.2021
22' – Оде Звезда!
Тројка Добрића за +13!
Звезда води 36:23.
20:09 14.11.2021
21' – Смаилагић држи Партизан
Само Смаилагић игра у тиму Партизана, на старту друге четвртине је изнудио прекршај на шуту и убацио оба слободна бацања.
Звезда води 32:23.
19:50 14.11.2021
20' – Митровић води Звезду на полувреме са +11!
Како игра Лука Митровић!
Скок у нападу после промашаја Добрића је успео да врати у кош, а потом је уписао нове поене.
Досад је убацио 12 – Звезда води 32:21 на полувремену!
19:48 14.11.2021
19' – Ледеј у шоку
Партизанов Американац не може да се пронађе, после промашаја и једног тешког поена изгубио је и лопту.
Уследио је нови прекршај, Пантер је фаулирао Калинића, а Ледеј је затим промашио цео кош.
Звезда води 28:21.
19:47 14.11.2021
18' – Митровић!
Осми поен сјајног Митровића.
Звезда води 27:21.
19:45 14.11.2021
17' – Смаилагић!
Тројка потенцијалног репрезентативца Србије.
Партизан је смањио на 25:21.
19:44 14.11.2021
17' – Фестивал прекршаја
Нема игре, Партизан покушава да успостави бољу одбрану и у томе прави фаулове, чак три у истом нападу Звезде.
Кузмић је промашио оба.
Звезда води 25:18.
19:42 14.11.2021
16' – Колико минута толико и поена...
Партизан је за 16 минута убацио 16 поена после још једног лошег напада.
Звезда води 25:16.