Звезда против Партизана примила 56 поена за целу утакмицу, а у Виторији – 55 за полувреме

© Фото : AdmiralBet ABA league/Dragana StjepanovićКошаркаши Црвене звезде против Сплита
Кошаркаши Црвене звезде против Сплита - Sputnik Србија, 1920, 16.11.2021
Кошаркаши Црвене звезде поражени су на гостовању Басконији у Виторији резултатом 93:74 у десетом колу Евролиге.
Звезда је малтене од првог минута видно била без икакве енергије, а и без повређених Луке Митровића и Нејта Волтерса, као и Николе Калинића који је био спреман само за девет минута, док су Шпанци погађали шутеве изнад овосезонског просека.
Ово је био шести пораз црвено-белих ове сезоне, док је Басконија забележила четврти тријумф, па сада те две екипе имају исти скор.
Изабраници Дејана Радоњића отворили су утакмицу са пет поена и повели 5:3, али то је, како се испоставило, било једино вођство које су имали.
На крају прве четвртине било је само +3 за домаћина, али тада као да је и последњи атом снаге српског тима ишчезао.
Екипа из Виторије је другу деоницу добила са огромних 30:10, па је на полувреме отишла са +17 (55:32).
О односу снага довољно говори податак да је Звезда за полувреме примила 55 поена, док је, на пример, против Партизана примила 56 за целу утакмицу, против Панатинаикоса 48...
У другом полувремену су црвено-бели имали неколико налета, али заостатак који су имали ни у једном тренутку није пао испод 14 разлике.
Најбољи код гостију био је Никола Ивановић са 21 поеном, пет скокова и седам асистенција.
Двоцифрени су били и Мајк Цирбес са 12, Остин Холинс и Огњен Добрић са по 11 и Огњен Кузмић са десет поена.
Стивен Инок је предводио победнички састав са дабл-даблом од 23 поена и 11 скокова. Рокас Гедраитис је имао 21 поен, док је Вејн Болдвин убацио 14.
Звезду наредни меч очекује у Мадриду за два дана, када гостују Реалу од 20.45.