Украјина послала Србију на немогућу мисију

© Sputnik / Лола ЂорђевићФудбалска лопта
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 16.11.2021
Фудбалска репрезентација Србије до 21 године поражена је од Украјине резултатом 2:1, због чега је Орлићима преостала немогућа мисија на путу у квалификацијама у Европском првенству.
Украјина је до победе у Љвову дошла головима Хрискива и Судакова у 9, односно 81. минуту.
Домаћин је у првом минуту надокнаде првог полувремена промашио пенал, пошто је бољи у дуелу са Бондаренком био голман Звезде Гордић, а једини погодак за Орлиће постигао је играч Радничког из Ниша Стефан Митровић у 78. минуту.
После шест одиграних дуела у Групи Х, Орлићи имају само пет освојених бодова – уз само једну победу.
То значи да је Србија тренутно пета – иза чак и Фарских Острва које нису успели да победе – са свега пет освојених бодова.
Прва је тренутно Француска са 16, док Украјина има 13 бодова на другој позицији, оној која води у бараж.
Да би се Орлићи пласирали барем у бараж за ЕП потребно је да Украјинци доживе колапс у последња четири меча и да током њих освоје максимално три бода, а да Србија оствари све четири победе, што ће, када се све узме у обзир, бити немогућа мисија.
Наредни дуели Групе Х на програму су тек 24. марта 2022. године, када Србија дочекује Северну Македонију, а Украјина гостује Јерменији.
Херој Србије открива Спутњику: Тешких годину дана, али се све вратило!
Пуцањ из свих оружја: Србија и Катар(за)!