Спектакл у сенци грубе игре – Аргентина против Бразила до карте за Мундијал /видео/

© AP Photo / Natacha PisarenkoДетаљ са утакмице Аргентина – Бразил
Детаљ са утакмице Аргентина – Бразил - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2021
Фудбалска репрезентација Аргентине пласирала се на Светско првенство 2022. године у Катару, пошто је ноћас на свом терену у Сан Хуану одиграла нерешено против Бразила 0:0.
Аргентини је за пролаз помогао и Чиле, који је на свом терену изгубио од Еквадора са 0:2.
У Сан Хуану екипе нису направиле много прилика, Бразил је имао најбољу у 60. минуту када је Фред погодио пречку, а Аргентина у завршници када је ударац Лионела Месија лако одбранио голман Алисон.
Такође, дуел је протекао у великом броју оштрих стартовао, комешању фудбалера и са много прекида.
Бразил се већ пласирао на Светско првенство, сада има 35 бодова, а Аргентина има 29 бодова четири кола пре краја и не могу је престићи два ривала на табели. Обе екипе имају по утакмицу мање, након што је њихов дуел у септембру у Бразилу прекинут после седам минута због кршења антиковид правила аргентинских фудбалера.
Међународна фудбалска федерација (Фифа) још није одлучила како ће регистровати ту утакмицу.
Бразилски селектор Тите био је незадовољан одлуком судије који није казнио Николаса Отамендија, када је у 35. минуту лактом у лице ударио Рафињу. Бразилац је крварио а током полувремена морао је на ушивање.
„Једноставно је немогиће да није видео Отамендијев лакат на Рафињи. Шта је могло да одлучи меч? Не знам. Ово је била сјајна утакмица, али нешто је недостајало“, навео је Тите.
Селектор Аргентије Лионел Скалони задовољан је резултатима екипе.
„Ова година је била величанствена. Освојили смо Куп Америке, пласирали се на Светско првенство и имамо низ без пораза. Пласирати се тако рано, у овако тешким квалификацијама, то је нешто на шта би требало да будемо поносни“, рекао је Скалони.
Од пораза Аргентине против Бразила у полуфиналу Купа Америке 2019. године, аргентинска екипа има низ од 17 победа и 10 ремија.
Прве четири екипе из јужноамеричких квалификација пласираће се директно на Мундијал у Катару, а петопласирани ће играти у интерконтиненталном баражу.