Партизан „прокоцкао“ +13, али – ту је био Кевин Пантер!

© Sputnik / Спасоје ВеселиновићДетаљ са утакмице Партизан – Лијеткабелис из Београдске арене
Детаљ са утакмице Партизан – Лијеткабелис из Београдске арене - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2021
Кошаркаши Партизана прекинули су низ од два пораза и савладали Лијеткабелис у Београдској арени резултатом 84:77 у петом колу Еврокупа, упркос томе што су испустили предност од 13 поена у последњој четвртини и противнику допустили да има шут за изједначење.
Црно-бели су се вратили на победнички колосек, после пораза од Андоре у Европи и Црвене звезде у АБА лиги.
Изабраници Жељка Обрадовића су могли много мирније да приведу меч крају, с обзиром да су имали +13 на почетку четврте деонице, али је на крају виђена драма.
Лијеткабелис је промашио шут за изједначење, да би затим Кевин Пантер погодио јако тежак шут на 12 секунди до краја за +5 и решио питање победника.
Представник Србије сада има четири победе и један пораз у Групи А Еврокупа, док је литвански тим на учинку од два тријумфа и три неуспеха.
Партизан је добро почео меч, рано стекао високу предност и успео да контролише ритам утакмице.
Иако је у једном тренутку било и десет разлике за домаћина, Лијеткабелис је успео да направи серију у завршници првог полувремена.
После неколико промашаја црно-белих у завршници и коша Малдунаса, на полувремену било је само +1 (39:38).
На почетку треће деонице поново је виђена добра игра Партизана, па је предност поново увећана на десет разлике
Максималних +13 виђено је почетком последњег квартала, али се тим који предводи бивши тренер црно-белих Ненад Чанак није предавао.
Упорно су покушавали да уведу меч у драматичну завршницу и на крају су то некако успели.
У једном тренутку, на мање од минут до краја, Лијеткабелис је имао тројку за изједначење, али ју је промашио, да би затим одговорност преузео Кевин Пантер.
Партизанов Американац је на 12 секунди до краја погодио веома тежак шут, одвео црно-беле на +5, а затим су све наде гостију пале у воду када је Радичевић промашио тројку после тајм-аута.
Најбољи у победничком саставу био је Зек Ледеј са 19 поена и пет скокова, уз две украдене лопте.
Ален Смаилагић је додао 13 поена уз чак 12 ухваћених лопти, док је 13 поена имао и Грегор Глас. Алекса Аврамовић и Балша Копривица убацили су по 12, док је меч-винер Пантер имао 11.
На другој страни Гедиминас Орелик је имао 19 поена, док су по 12 убацили Криступас Земаитис и Каспарс Бержинш.
„У Европи је мало другачије...“: Американци упознали „страшног Обрадовића“ /видео/