Футсалери Србије - Sputnik Србија

Србија на Европском првенству!

Футсалери Србије пласирали су се на Европско првенство победом над Белорусијом резултатом 6:3 у двомечу, а дуел одигран у Белорусији обележио је гол голмана Момчиловића са целог терена.
Орлови су у првом дуелу забележили победу од 3:1, док је у реваншу резултат био 3:2 – уз гол нашег голмана Момчиловића са целог терена.
Тиме се наша репрезентација пласирала на Евро, који ће се одржати у Амстердаму и Гронингену од 19. јануара до 6. фебруара 2022. године.
Жреб је већ обављен, тако да је познато да ће Србија бити у Групи А са домаћином Холандијом, Украјином и Португалијом.
Иако је Србија и у реванш ушла као јасан фаворит, Белорусија је била та која је играла боље на почетку.
Домаћин је константно притискао задњу линију наше одбране, а због тога и дошао до неколико добрих прилика.
Спас Орловима донео је голман Момчиловић који је маестрално бранио, а када су се у блок укључили и дефанзивци – места да лопта заврши у мрежи није било.
Пропуштене шансе Белоруса кажњене су у 12. минуту, када је Драган Томић распалио по лопти и са солидне удаљености довео свој тим у вођство од 1:0.
Да дође до другог гола било је потребно мање од пет минута, а стрелац је био, мимо свих очекивања, Момчиловић.
Наш голман је феноменалну партију у првом полувремену крунисао голом са целог терена – за 2:0.
До краја првог полувремена Белоруси су пропустили још неколико солидних шанси, а и друго полувреме су боље отворили од Орлова.
Ипак, десио се практично идентичан сценарио као у првих 20 минута – десила се казна.
Пошто је домаћин кренуо да игра без голмана, односно са голманом-играчем у нападу, то је морало да се заврши голом.
Дефанзивац Стефан Ракић је видео да је гол Белоруса остао празан, па је са своје половине послао савршено прецизан ударац – за 3:0.
До краја утакмице Белорусија је наставила да напада, Србија се и даље добро бранила, али је на крају капитулирала.
У 35. минуту стрелац је био Селјук, а на коначних 2:3 поставио је Крикун на 27 секунди до краја меча.
Ток меча могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
18:09 17.11.2021
Крај!
Идемо на Евро!
18:08 17.11.2021
40' Нови гол Белоруса
Сергеј Крикун постиже гол за 2:3 на 27 секунди до краја.
18:06 17.11.2021
38' Ближимо се крају
Белоруси настављају да пропуштају прилике, што својом неспретношћу, што одбранама Момчиловића.
У последња два минута улазимо са огромних 6:2 (укупан резултат) за Србију.
18:01 17.11.2021
36' Србија се брани свим снагама
Одбрана Момчиловића, још једна, а онда нови покушај с гола на гол. Овог пута, нажалост, непрецизан.
17:57 17.11.2021
35' Србија примила гол
Коначно је пробијен бедем српског гола. Стрелац је Владислав Селјук.
Сада је 3:1 за Орлове у Белорусији.
34' Ракић као голман!
Наш дефанзивац остао је један на један са нападачем Белорусије и успео да му ногама одбрани ударац. Сјајно!
17:51 17.11.2021
31' Белоруси без голмана
Већ неколико минута домаћин ризикује и иде на све или ништа. Играју у нападу без голмана, односно са голманом-играчем.
17:49 17.11.2021
29' Момчиловић бесан!
Томић је пропустио сјајну прилику, а одмах су запретили Белоруси. Момчиловић је затим фаулиран после неспортског потеза Пинчука, због чега је побеснео.
Даљег обрачуна, ипак, није било, па је утакмица настављена.
17:44 17.11.2021
27' Гол!
Србија води 3:0! Стрелац је Стефан Ракић, који кажњава Белорусе и играње без голмана и постиже погодак са своје половине!
17:37 17.11.2021
22' Момчиловић и даље на висини задатка
По неколико покушаја на обе стране и нови пресинг Белоруса. Момчиловић поново не прави грешке и рутински брани покушаје домаћина.
17:31 17.11.2021
Почело је друго полувреме
17:16 17.11.2021
Полувреме: Србија једном ногом на Европском првенству!
Великих 2:0 за Орлове против Белорусије, за укупних 5:1 у двомечу.
Стрелци су били Томић у 12. и голман Момчиловић у 17. минуту утакмице.
17:14 17.11.2021
19' Брани Момчиловић
Добар ударац левом ногом Шербича, али Момчиловић и даље на висини задатка.
17:08 17.11.2021
18' Зачаран је гол Србије
Не могу и даље Белоруси никако да постигну гол, иако су вероватно заслужили барем један. Момчиловић бриљира, а наши дефанзивци правовремено стижу у блок.
17:06 17.11.2021
17' Голман Србије дао гол!
Ау, шта се сада десило! Момчиловић је шутирао са целог терена и дао гол иако је Змисла био на гол-линији!
2:0 за Орлове!
16:59 17.11.2021
12' Гоооол, води Србија!
Драган Томић доводи Орлове у вођство! Кажњен је домаћин за много пропуштених прилика.
Сада наша репрезентација има предност од 4:1 у укупном скору, па је корак ближе пласману на Европско првенство.
16:56 17.11.2021
11' Прете и Орлови
Ударац Радовановића са десног бока зауставља Лукша. Солидан покушај.
16:50 17.11.2021
9' Гол виси у ваздуху
Доста грешака наших футсалера у предаји лопте, па чак и у задњој линији. Прилика за приликом за Белорусе, који имају више од игре, али никако да постигну гол.
16:46 17.11.2021
7' Феноменалне одбране голмана Србије
Момчиловић брани покушај за покушајем футсалера Белорусије. Велики притисак, али је и даље 0:0.
16:42 17.11.2021
5' Опасно!
Севнула је контра Белоруса, Крикун је био у ситуацији један на један са Момчиловићем, али је шутирао поред гола.