Московљани гледали Миротићеву представу – вратио се и Србин /видео/

© AFP 2023 / INA FASSBENDERНикола Миротић
Никола Миротић - Sputnik Србија, 1920, 18.11.2021
Кошаркаши ЦСКА изгубили су на гостовању Барселони у десетом колу Евролиге, а најзаслужнији за пораз клуба из Москве био је Никола Миротић. У саставу руског тима био је и Никола Милутинов, српски кошаркаш, који је изашао на терен после месец и по дана.
ЦСКА је забележио пети пораз у Евролиги , а овога пута од тима из Москве били су бољи кошаркаши Барселоне резултатом 81:73 (13:13, 25:14, 13:33, 30:13) предвођени Николом Миротићем.
Шпански кошаркаш пореклом из Црне Горе убацио је 21 поен, уписао осам скокова и једну асистенцију.
Миротић се сјајно сналазио и изборио са одбраном руске екипе, а један од најлепших потеза направио је у последњој деоници.
Током прве четвртине игра је била уравнотежена, обе стране имале су једнаки број поена, али је Барселона већ у наредној деоници појачала офанзиву.
Тим из Москве потпуно се вратио у игру у другом полувремену и убацио чак 33 поена. Деловало је да ЦСКА таквом игром може до победе, али су домаћи кошаркаши у истој мери узвратили у последњој деоници.
Миротић је био ту да поведе тим ка победи.
Добра вест за ЦСКА је та што је Никола Милутинов, српски кошаркаш, поново истрчао на терен.
Милутинов се повредио 30. септембра на мечу против Арманија, али се по свему судећи опоравио.
Српски кошаркаш провео је око 12 минута на паркету и постигао је један поен уз три скока и асистенцију.
Јасно је да ће му бити потребно да пронађе форму после паузе, али је за тим из Москве важна вест што може да рачуна на њега.
Барселона је након нове победе учврстила прво место на табели Евролиге. После десет утакмица Каталонци имају осам победа и два пораза.
Богдан Богдановић у дресу Атланта Хокса - Sputnik Србија, 1920, 18.11.2021
Кад је тешко додај лопту Србину – Богдан тројкама пресудио Бостону
Детаљ са утакмице Партизан – Лијеткабелис из Београдске арене - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2021
Партизан „прокоцкао“ +13, али – ту је био Кевин Пантер!
Стеф Кари (десно) – кошаркаш Голден Стејт Вориорса - Sputnik Србија, 1920, 17.11.2021