Тренер Денвера хтео да се обрачуна са судијама, Јокић га спречио /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillНикола Јокић и Мајкл Мелоун
Никола Јокић и Мајкл Мелоун - Sputnik Србија, 1920, 19.11.2021
Нема мира на утакмицама Денвера ове сезоне! Тренер Нагетса Мајкл Мелоун улетео је на паркет и кренуо ка судијама, али га је правовременом реакцијом зауставио најбољи играч Никола Јокић који није могао да спречи пораз од ослабљене Филаделфије резултатом – 103:89.
С обзиром на то да Денвер ове сезоне игра непредвидиво – добија када се то баш и не очекује, односно губи када се очекује да тријумфује, као што је био апсолутни фаворит у судару са Филаделфијом којој није играо велики број кошаркаша, укључујући и прву звезду Џоела Ембида, Мелоуну се није допало што судије имају чудан критеријум.
Зато је средином треће четвртине кормилар Денвера на минус девет за његов тим (61:70) одлучио да улети на паркет и да крене да се обрачуна са судијом.
Муњевита реакција српског аса и лидера тима Николе Јокића спречила је већи хаос.
Ипак, Мелоуну није било спаса па је моментално искључен, а тим је до краја сусрета морао да води Дејвид Аделман.
„Понекад покушавам играчима да пошаљем поруку, али ово заиста није било планирано. Једноставно, изнервирале су ме судијске одлуке. Доста ствари на паркету нисам разумео. Извињавам се Дејвиду“, поручио је после меча Мајкл Мелоун.
Никола Јокић који је по обичају био на МВП нивоу, те је убацио 30 поена, од чега чак 27 у првом полувремену, уз десет скокова и седам асистенција за 35 и по минута проведених на паркету, стао је у одбрану свог тренера.
„Јасно је да ценимо што се Мелоун побунио и што се борио за нас. Врло је емотиван, даје целог себе када је утакмица и ја то волим“, истакао је Сомборац.
Остаје да се види колика казна ће бити изречена темпераментном тренеру Денвера који је у прошлости обично био тај који је смиривао Николу Јокића, а сада су се нашли у замењеним улогама.
Нагетси су после овог пораза шести у Западној конференцији и имају учинак од девет победе уз шест пораза, колико и петопласирани Лос Анђелес Клиперси и четвртопласирани Далас.