Нема Јокића, а агонији Денвера се не назире крај... /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 24.11.2021
Кошаркаши Денвера убедљиво су изгубили у гостима од Портланда резултатом 119:100 и био је то њихој трећи пораз откако је Никола Јокић повређен, а укупно пети у низу. Чини се да се агонији чете Мајкла Мелоуна не назире крај...
Денвер је успевао да парира Портланд Блејзерсима само током првог полувремена, да би домаћин у наставку у потпуности сломио Нагетсе без своје прве звезде коју и даље мучи повреда шаке
Да све буде још горе по Мелоуна и његов тим, јесте ново име на дугој листи повређених. Пи Џеј Доужер који је од старта сезоне одиграо сваку утакмицу и изузетно је битан играч у ротацији, повредио је колено у првом полувремену да би без ослањања на ногу напустио паркет, после чега се није враћао у игру.
И док се Денвер држао прво полувреме, а у другој четвртини је чак повео резултатом 49:48, уследио је „рафал“ Демијана Лиларда и Меколума и серија 18:3.
Експресно је на семафору замењено оних 49:48 и било је исписано 66:52. После тога „осакаћеном“ тиму из Колорада повратка више није било...
Портланд је наставио да терорише мрежицу ривала, а предводио га је Си Џеј Меколум са 32 поена уз одличан проценат шута из игре 13/19.
Пратио га је Лилард са 25 поена уз чак пет од осам тројки, од којих су неке биле и са „паркинга“ у његовом стилу, или Каријевом.
С друге стране у табору десеткованог и грогираног Денвера, бољи од осталих био је Грин са 24 поена, Морис се задржао на 16, Бартон на 11 па није тешко закључити да Нагетси нису имали шансе и да тренер Мајкл Мелоун има озбиљну главобољу док чека повратак прве звезде Николе Јокића.