„Босански дијамант“ сија у 36. години, Тадић и Ајакс перфектни и после петог кола /видео/

© AP Photo / Luca BrunoЕдин Џеко – нападач Интера из Милана
Един Џеко – нападач Интера из Милана - Sputnik Србија, 1920, 24.11.2021
Фудбалери Интера победили су Шахтјор 2:0, док је Ајакс славио на гостовању у Истанбулу против Бешикташа 2:1, у петом колу Лига шампиона.

21.00 Спортинг Лисабон – Борусија Дортмунд
Последње утакмице петог кола групне фазе Лиге шампиона почеле су победом госта и домаћина, односно Ајакса и Интера.

Клубу са „Ђузепе Меаце“ била је потребна победа како би се приближила нокаут фази Лиге шампиона и у дуелу против Украјиница успели су у тој намери.
Херој актуелног шампиона Италије је „босански дијамант“ Един Џеко који је постигао оба гола.
Искусни босанскохерцеговачки нападач није био много активан у првом полувремену, али је зато у другом засијао.
Мрежу противника начео је у 61. минуту, а докрајчио ју је у 67. У интервалу од шест минута решио је питање победника и Интер је, барем на кратко, избио на прво месту групе Д.
До краја утакмице резултат на семафору није се мењао и Интер је заслужено дошао до три бода.
У другој утакмици одиграној од 18.45, Ајакс Душана Тадића после преокрета дошао је до пете победе у исто толико мечева у групној фази Лиге шампиона.
Бешикташ је боље отворио утакмицу, преко Гезала у 22. минуту дошао је до предности и све до 54. минута одржавао је предност.
Тада је на сцену ступио Себастијан Але који је са два гола до краја меча потпуно преокренуо резултат и тиме донео нова три бода клубу из Амстердама.