Москва „прогутала“ Наполи – али то није оно што је обележило утакмицу /видео/

© Sputnik / Владимир Астапкович / Уђи у базу фотографијаДетаљ са утакмице Спартак Москва – Наполи
Детаљ са утакмице Спартак Москва – Наполи - Sputnik Србија, 1920, 24.11.2021
Фудбалери Спартака из Москве поново су победили Наполи и са нова три бода избили су на првом месту групе Ц Лиге Европе. Руска екипа славила је на домаћем терену 2:1 и вратила се у борбу за прво место, међутим, утакмицу је обележио неспортски потез тренера гостију Лучана Спалетија.
Баш као и пре месец и по дана када су славили 3:2, изабраници Руија Виторије победили су првопласирану екипу Серије А.
Црвено-бели показали су још једном да знају да играју против Наполија и сада имају исти број бодова, с тим што због боље гол разлике њима припада чело групе Ц.
Утакмица је протекла у знаку 24-годишњег Александра Соболева, с тим што је на крају меч, нажалост, обележила реакција тренера Наполија Лучана Спалетија који је одбио да се рукује са тренером Спартака.
Прослављени италијански тренер показао је да није велики и у поразима, те је у тренутку када је требало да пружи руку Виторији, то и одбио.
Потпуно непотребан потез Спалетија, који иако љут због развоја ситуације, није смео овако да поступи.
Када је реч о утакмици, Спартак је фуриозно отворио сусрет и већ у трећем минуту дошао је до предности.
До другог поготка није се дуго чекало. Соболев је поново био стрелац, с тим што се овога пута Мозес нашао у улози асистента.
Спартак је одржавао предност, али Наполи је у 64. минуту унео драму у утакмицу. Петања је асистирао, Елмас погодио и гости су смањили.
До краја утакмице виђене су по две шансе на обе стране, али мреже су мировале и Спартак је заслужено победио Наполи.
Меси хвалио Роналда па открио: Радо бих се вратио у Барселону
Предивна слика из Лондона – Србија има најбољег амбасадора: „Моја унука учи српски!“ /фото/