ФК Црвена звезда – детаљ са утакмице против Војводине у Суперлиги Србије - Sputnik Србија

„Ракета“ Иванића довела Звезду пред циљ, али – све се компликује због Браге!

Фудбалери Црвене звезде су остварили велику победу на домаћем терену против Лудогореца у петом колу Лиге Европе резултатом 1:0 и обезбедили себи прво место пред последње коло групне фазе, с обзиром на то да је Брага поражена у Данској од Митјиланда са 3:2.
Једини гол за Звезду постигао је Мирко Иванић у 57. минуту, феноменалним ударцем са двадесетак метара.
Пораз Браге у Данској компликује ствари у групи, Звезда пред последње коло има пол-позицију са десет бодова, Брага има девет, а Митјиланд осам и сва три тима имају шансе за пролаз даље.
Кључан меч за све биће дуел у Португалији, између Браге и Црвене звезде, 9. децембра.
Тренер црвено-белих Дејан Станковић је имао велике проблеме при састављању тима, много суспендованих, али и болесних играча је у редовима Звезде па је млади стручњак морао поново да експериментише и пошаље Страхињу Ераковића на место левог бека.
Управо је млади дефанзивац имао прву велику шансу, у другом минуту је главом реаговао у казненом простору ривала после центаршута Канге, али као да се изненадио том приликом ни није најбоље захватио лопту.
Уследио је период стрпљиве игре Звезде, препуштена је иницијатива ривалу, нису нападачи ишли у пресинг и чекала се грешка како би уследио контранапад или уиграна акција, с обзиром на то да је бугарска екипа имала честе грешке у офанзивној поставци.
Улоге су се промениле на старту другог дела првог полувремена, Звезда је преузела иницијативу, а Лудогорец је чекао противударе и дугим лоптама тражио крила, али ништа од тога није пролазило, све до 29. минута и велике шансе за Доминика Јанкова коју је неутралисао Милан Борјан.
Више него досадан фудбал у наредних десетак минута прекинуо је Мирко Иванић незгодним ударцем са више од 20 метара, а уследио је и покушај Гелора Канге, међутим ништа од тога није ни личило на оно како игра Звезда.
Назнака бољег се видела у последњем минуту, дивну акцију Канге и Александра Катаија је покушао да реализује Иванић, али је погодио само спољни део мреже.
Катаи је уступио место Ел Фардуу Бену у наставку, а у 54. минуту је забележена и најбоља шанса до тог момента када је Милан Павков топовски шутирао левом ногом из казненог простора, али је голман Лудогореца врховима прстију пребацио лопту преко пречке.
Иницијатива Звезде је награђена три минута касније, Мирко Иванић је бриљантним ударцем са готово 20 метара, искоса са леве стране, послао лопту у супротан угао гола Лудогореца и донео вођство домаћем тиму.
Лудогорец је кренуо на све или ништа и то је отворило огроман простор за играче Звезде – најпре је то покушао да искористи Павков ударцем са ивице шеснаестарца, а потом је и Канга покушао волејем.
За разлику од првог полувремена Звезда је лако стизала до прилика за шут, у 70. је Иванић поново пробао, а грешке ривала су дозвољавале домаћем саставу да стане на лопту и умири игру, што је било више него неопходно јер је Лудогорец силовито нападао.
Ти атаци су били јалови, Звезда је успела да затвори све прилазе ка голу у чему је свесрдно помогао Секу Саного, заменивши Кангу у последњих десет минута, иако је Дорин Ротарију у 87. минуту умало шокирао све на стадиону „Рајко Митић“, али је био бржи од лопте.
Утакмица је завршена сигурном игром Звезде, али је су све очи биле упрте у Данску где је Митјиланд голом u 93. минуту стигао до велике победе и тиме је оставио себе у трци за пролеће у Лиги Европе.
Меч Звезде и Лудогореца могли сте да пратите уживо уз Спутњик спорт.
20:42 25.11.2021
94' – Крај и у Данској! Драма!
Митјиланд је победио са 3:2 и остао у трци за пласман у нокаут фазу.
Све ће бити одлучено у последњем колу где Звезда игра у Португалији против Браге.
20:39 25.11.2021
94' – Крај, али није крај!
Звезда је победила, али је Митјиланд поново повео и то из пенала у 93. минуту!
Драма се наставља!
20:36 25.11.2021
90' – Четири минута надокнаде!
Звезду четири минута деле од европског пролећа!
20:31 25.11.2021
88' – Брага је изједначила, Лазетић умало постигао гол!
Ствари у групи су мало јасније, Брага је изједначила у Данској на 2:2, а млади Марко Лазетић је замало био непрецизан.
20:29 25.11.2021
87' – Аух...
Ротарију се нашао у великој прилици, лопта је пала у петерац Звезде, али је срећом по Борјана фудбалер Лудогореца био испред ње и само је петом успео да је пребаци преко гола.
20:27 25.11.2021
85' – Како игра Иванић!
Феноменално се стрелац јединог гола ослободио, са левог бока је улетео у централни део и дивно шутирао, али је лопта „лизнула“ пречку и отишла преко гола.
20:22 25.11.2021
80' – Још десет минута...
Ствари у групи су јако компликоване, ако остану овакви резултати Звезда ће бити прва, Брага друга, Митјиланд трећи, али ће екипе бити удаљене на по бод.
То значи да ће последње коло одлучити о учесницима пролећне фазе такмичења у Лиги Европе, а Звезда игра против Браге у гостима.
20:10 25.11.2021
69' – Крстичићу жути, после минут на терену!
Ушао је дефанзивни везиста Звезде са две ноге у ривала, залетео се на судију и одмах добио жути картон.
Наивно...
20:09 25.11.2021
68' – Канга!
Топовски ударац Канге из волеја, али је лопта отишла поред гола.
20:04 25.11.2021
62' – Павков поред гола
Нови контранапад Звезде, Срнић је лепо прошао левом страном, пронашао је Павкова, али је он из места пробао да угрози ривале и био је непрецизан.
Звезда води 1:0.
19:59 25.11.2021
57' – Гол! Иванић!
Прелеп ударац са готово двадесет метара, Иванић је прилазио казненом простору са леве стране и десном ногом је упутио теледириговани шут у супротан угао Лудогореца!
Прелепо!
Звезда води 1:0!
19:56 25.11.2021
54' – Павков!
Севнула је левица Милана Павкова, из прве је распалио по лопти искоса са леве стране, голман је успео да реагује и пребаци лопту преко пречке.
19:55 25.11.2021
Поглед из Данске каже – статус кво
Митјиланд поново води и то значи да у овом тренутку та екипа и Звезда имају по осам бодова, док Брага има један више на првом месту.
У том случају Звезда остаје друга.
19:48 25.11.2021
46' – Катаи ван игре
Један од најбољих играча Звезде је напустио игру, уместо њега на терену је Ел Фарду Бен.
19:31 25.11.2021
46' – Највећа прилика за Звезду!
Дуга лопта Канге, сјајно додавање Катаија, утрчавање Иванића у казнени простор, ударац, али само спољни део мреже.
Остаје 0:0 на полувремену!
19:30 25.11.2021
45' – И опет прекид...
Повреда Десподова је довела до новог прекида... Све у стилу првог полувремена које је продужено за минут.
19:29 25.11.2021
Поглед у Данску каже – боље вести!
Брага је изједначила у дуелу са Митјиландом, ако све остане како јесте Звезда ће бити на другој позицији табеле.
19:25 25.11.2021
40' – Пробао је и Канга
Појавила се лопта испред везисте Звезде, он није гледао никога, са двадесетак метара је шутирао, али лоше, отишла је лопта у излазном луку од гола Лудогореца.
19:23 25.11.2021
38' – Јавио се Иванић!
Са више од 20 метара Иванић је распалио по лопти, она је одскочила пред голманом Патом, изненадила га и отишла у корнер.
Али, то је било све од те акције.
19:18 25.11.2021
32' – Карамбол!
Катаи је решио да нападне гол Лудогореца, лепо је прошао једног ривала, али га је сачекао други и после дуела су обојица завршила на тлу.
Ераковић је налетео на лопту и шутирао, али је она отишла далеко од гола.