Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија

Очајни Партизан оставио бодове на Балтику!

Фудбалери Партизана доживели су шокантан пораз од естонске Флоре у Талину у петом колу групне фазе Лиге конференција резултатом 1:0 и тиме су довели у питање свој пласман у елиминациони део такмичења.
Партизан није ништа показао на гостовању, имао је много прилика, лопту у поседу, али је ривал одиграо тактички савршено и уписао заслужену победу, голом постигнутим у 44. минуту.
Црно-бели су доживели други пораз у такмичењу и после пет мечева имају седам освојених бодова, три мање од првопласираног Гента и два више од Флоре.
У последњем колу Партизан ће на свом терену играти против Анортозиса и мораће да победи како би обезбедио себи пролаз у пролећни део такмичења Лиге конференција.
Партизан је био активан у нападу од почетка дуела, било је евидентно да се домаћа екипа одлучила на тактику да најпре одбрани свој гол и да из контранапада и прекида запрети црно-белима.
Одбрана Флоре је функционисала перфектно, Рикардо Гомеш је био потпуно одсечен, Данило Пантић није добијао лопте које је морао да дистрибуира ка њему, док су Квинси Мениг и Немања Јовић били безопасни.
Додуше, Јовић јесте имао два ударца на гол Флоре, али ниједан од њих није стварао опасност, али се то дешавало на другој страни.
Одбрана Партизана је од почетка дуела деловала нестабилно, тандем Немања Милетић-Синиша Саничанин је имао проблеме чак и у постављању што су ривали обилато користили, пре свих Мартин Милер који се убацивао из другог плана.
Врхунац неразумевања у екипи Партизана догодио се у 44. минуту, Слободан Урошевић је због поломљене аркаде у претходном нападу морао да изађе ван терена, леви бок је остао празан, а управо на тај део терена лопту је послао Маркус Пом.
Дуга лопта је дуго летела, иза леђа Саничанина и право у „рупу“ која је остала после изласка Урошевића, с обзиром на то да Јовић није имао довољно концентрације да увиди да је његов посао покривање левог бока због недостатка једног играча.
Милер се муњевито ушуњао, лопта му је пала право на главу, а он ју је у високом луку послао преко голмана Александра Поповића у мрежу.
Друго полувреме није донело промену, Партизан је на све начине покушавао да стигне до гола, тренер Станојевић је извршио чак четвороструку измену у једном моменту, потом је из игре извео и Гомеша, иако се чинило да је време да црно-бели заиграју са два класична нападача.
Прилику за гол је имао Лазар Марковић, траљаво је шутирао из казненог простора, Милош Јојић је упутио одличан ударац са двадесетак метара, али је Матвеј Игонен, чувар мреже Флоре, бриљантно реаговао.
Партизан је дуел завршио са играчем мање, Марковић је у 85. минуту доживео тешку повреду рамена после судара са ривалом који није кажњен ни жутим картоном и до краја меча црно-бели нису успели да угрозе домаћи састав.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик спорт.
18:27 25.11.2021
97' – Крај! Пораз Партизана!
Очајно издање црно-белих завршено је поразом, Флора је успела у својој намери, док је Партизан изгледао као екипа која се јуче скупила.
Тежак пораз и тежак посао за тренера Александра Станојевића.
18:21 25.11.2021
95' – Три шансе без реализације!
Слободан ударац, два корнера – ништа, ништа, велико ништа за Партизан!
18:17 25.11.2021
90' – Шест минута надокнаде
Партизан има још мало времена да избегне пораз...
18:14 25.11.2021
88' – Очајни Милетић...
Нашао се штопер Партизана у казненом простору, лопта је стигла до њега, али је он ужасно примио и она је побегла...
Партизан игра са фудбалером мање, Марковић је напустио утакмицу.
18:12 25.11.2021
85' – Повреда Марковића!
Тешко је пао на раме Марковић после погибељног старта ривала који није кажњен ни жутим картоном, одмах се ухватио за руку и сигнализирао да не може да настави утакмицу.
Ужасан моменат за Партизан...
18:09 25.11.2021
81' – Нема времена, а лопта је код Флоре!
На десетак минута до краја утакмице фудбалери Флоре су дохватили лопту и сигурно је држали неколико минута.
Партизан има све мање времена...
18:04 25.11.2021
77' – Какав шут Јојића!
Одважио се везни фудбалер Партизана на ударац, лепо је то изгледало, али је уследила још лепша одбрана голмана.
18:01 25.11.2021
75' – Рикардо је изашао!
Очекивало се да Партизан заигра са два нападача, али је Станојевић одлучио да млади Миловановић уђе у игру уместо Рикарда!
17:57 25.11.2021
70' – Драма!
Игра се само пред голом Флоре, али лопта неће у гол.
Замало се Партизан коцкао, Сапинен је кренуо сам на Поповића, али је голман Партизана одлично реаговао.
Уследила је нова акција црно-белих, каснио је Гомеш...
Остаје 1:0 за Флору.
17:52 25.11.2021
65' – Ужасан ударац Марковића!
Партизан дефинитивно има више енергије, лопта зуји кроз казнени простор ривала, али не проналази пут ка мрежи.
Најближи томе био је Марковић, оштра лопта са левог бока је стигла до њена, али је он ноншалантно реаговао и десном спољном пребацио лопту преко гола.
Заиста, ужасан покушај и шанса која је отишла у неповрат.
17:49 25.11.2021
61' – Јојић шутира!
Акција играча који су тек ушли у игру, Марковића и Јојића, донела је ударац ка голу и потом два корнера.
Чини се да Партизан има више енергије, али је неопходно да је материјализује што пре јер губи са 1:0.
17:44 25.11.2021
56' – Четворострука измена!
Терен су напустили Пантић, Мениг, Јовић и Шћекић, у игри су Јојић, Марковић, Лутовац и Павловић.
17:42 25.11.2021
55' – Паника у одбрани Партизана
Флора константно дубоким лоптама и убацивањима из другог плана прави проблем одбрани Партизана, Милетић и Саничанин су јако несигурни и Поповић често мора да реагује истрчавањима.
17:39 25.11.2021
51' – Партизан се и даље мучи
Пауза није донела промене, Партизан покушава, тражи се, али нема никакво решење за густу одбрану ривала.
Пантић је невидљив, Јовић недовољно фокусиран, Мениг далеко од лопте, а Рикардо усамљен.
Тежак посао за црно-беле...
17:18 25.11.2021
45' – Полувреме! Партизан губи!
Партизан са заостатком иде на одмор, имао је иницијативу, много шанси, мало решења и велике проблеме у одбрани.
То се и испоставило као тачно, Милетић и Саничанин су били несигурни, а ривали су искористили изостанак Урошевића због пуцања аркаде и реализовали одличну шансу.
Тренер Станојевић ће морати да „затегне“ одбрану у наставку, али и да пронађе начин својим играчима да дођу до бољих шанси за гол.
Партизан на полувремену губи са 1:0.
17:16 25.11.2021
44' – Шок! Партизан губи!
Дубинска лопта са половине Флоре је стигла право до главе Милера који се ушуњао иза леђа Саничанина.
Сјајно је реаговао и из своје четврте акције на утакмици матирао је Поповића!
Вреди истаћи да је он искористио одсуство Урошевића коме се указује помоћ због пуцања аркаде, а млади Јовић је „заборавио“ да је његов посао, као левог крила, био да попуни направљену рупу.
То није учинио, Саничанин је био окренут леђима ривалу и Милер је то искористио.
Партизан губи 1:0!
17:13 25.11.2021
43' – Урошевићу пукла аркада!
Храбро је леви бек Партизана кренуо на високу лопту, реаговао је главом, али је ударио и ривала аркадом која је одмах прокрварила.
17:10 25.11.2021
39' – Управо!
Трећи пут је Милер покушао шуте, поново је „испао“ из игре Милетић, оставио је велику рупу у казненом простору, али је Миљковић успео да се врати и омете ривала у покушају шута.
Милетић и Саничанин заиста изгледају недовољно...
17:08 25.11.2021
39' – Добро је да не знају...
Одбрана Партизана делује несигурно, јако несигурно, ривали добијају прилике да организују нападе и појављују се у контранападима, али је евидентно да не располажу високим нивоом техничке обучености и то спасава Партизан.
17:01 25.11.2021
31' – Жути картон за Зењова
Лош старт фудбалера Флоре над Здјеларом и то у казненом простору Партизана кажњен је јавном опоменом.