Звезда немоћна против Руса – нови пораз шампиона Србије у Евролиги

© Фото : Адмиралбет АБА лига / Драгана СтјепановићДејан Давидовац и Никола Калинић – КК Црвена звезда
Дејан Давидовац и Никола Калинић – КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 26.11.2021
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су пред домаћом публиком од Уникса из Казања 98:78, у 12. колу Евролиге. Ово је трећу пораз заредом црвено-белих, те после дванаест одиграних утакмица има скор 4/8.
Изабраници Дејана Радоњића од старта утакмице налазили су се у заостатку, а прикључак за противником изгубили су у трећој четвртини када су гости из Русије дошли и до двадесет поена предности.
Ипак, кључан део меча чини се да је био крајем друге деонице када су арбитри досудили сумњив фаул, и то трећи Николи Калинићу. Резултат на семафору био је 38:44, Уникс је добио два поклон бацања и заостатак је поново био -8.
Толико су црвено-бели заостајали и на полувремену, међутим, да је одлука била другачија, Калинић би имао два бацања и не би био „избачен“ из игре због три фаула.
Моментум је тада прешао на страну Уникса, што није оправдање за јако лошу трећу четвртину, али доста је утицао тај тренутак за развој дуела.
Током последње деонице игра домаћина није се поправила и гости из Казања заслужено су уписали четврту победу заредом у Евролиги.
Најефикаснији у победничком тиму био је Џон Браун са 18 поена, а пратили су га Кенан и Хезоња са 17, док је Лорензо Браун имао девет поена и девет асистенција.
Код Звезде бољи од осталих био је Остин Холинс са 15 поена, док је Нејт Волтерс постигао 13.
Црвено-бели у наредном колу Евролиге гостује Зениту, док Уникс чека Олимпијакос.
Русија игра по нотама Србина – прегажена Италија на старту квалификација!
Србија је победила за Стевана: „Молимо се Богу...“ /видео/
Каријева Србија победила судије и распуцану Летонију у драми у Пиониру!