Детаљ са утакмице Србија-Летонија - Sputnik Србија

Србија доживела шокантан пораз у Белгији!

Кошаркашка репрезентација Србије доживела је шокантан пораз у Белгији у другом колу квалификација за Светско првенство резултатом 73:69, иако је ривал тек у 37. минуту стекао прво вођство.
Србија је до тог тренутка играла одлично, али су проблеми настали после паузе изазване нестанком струје у дворани у Белгији.
Србија после два која квалификација има победу и пораз, а наредно окупљање је у фебруару 2022 када ће ривал бити Словачка.
Екипа коју је селектовао Светислав Пешић је имала добар ритам у првом полувремену, мешале су се акције, играло се и под кошем где су били активни Филип Петрушев, Душан Ристић и Марко Јагодић-Куриџа, док су са дистанце погађали Милош Теодосић и Алекса Аврамовић.
На полувремену је Србија имала 11 поена предности, али је већ на старту треће деонице био евидентан пад у игри пошто је Белгији дозвољено да готово анулира разлику.
Ипак, дизањем нивоа енергије у одбрани и паметнијим решењима у нападу Србија је успела да се врати у ритам који је поново поремећен у 31. минуту када се догодила пауза од неколико минута због нестанка струје у дворани.
Било је јасно да су обе екипе уморне, Србија је „краћим путем“ желела да потврди победу у утакмици у којој је имала и 14 поена вишка, али јој се то обило о главу.
Велики број шутева за три поена у последњој четвртини, недовољно чврста одбрана, лоша организација напада – све је то коштало Пешићеву екипу која је финални квартал изгубила са 19:6.
Шанса за изједначење је постојала у закључном минуту при резултату 72:69, али је Теодосић најпре промашио две тројке, а потом је Аврамовић послао лопту у аут покушавајући да пронађе асистенцијом српског капитена.
Управо је Аврамовић био најефикаснији у српском тиму са 19 поена, промашио је шест тројки, 16 је са клупе додао Петрушев, док је Теодосић додао 14 уз осам асистенција.
На другој страни Сем Ван Росом је убацио 20, Исмаел Бако је имао 14, од чега шест у последњој четвртини, док је Жан-Марк Мвема имао 11.
Ток меча сте могли да пратите уз Спутњик.
17:25 28.11.2021
40' – Крај! Пораз Србије!
Није успео Аврамовић у последњем нападу, пораз Србије 73:69!
17:22 28.11.2021
40' – Конфузија!
Пешић је тражио минут одмора, Ван Росом је већ шутнуо слободно бацање, а потом је записнички сто реаговао и то поништио.
Минут одмора за Србију, 11,7 секунди је до краја, три поена разлике и пенали за Белгију.
Тешко...
17:18 28.11.2021
40' – Да ли је могуће?
Аврамовић је бацио лопту у аут покушавајући да пронађе Теодосића.
Шокантан моменат, до краја утакмице је 12 секунди, Белгија води 72:69.
17:17 28.11.2021
40' – Два промашаја Теодосића
Тешка ситуација за Србију...
40' – Тројка за Белгију...
Невероватно, 72:69 за Белгију.
17:16 28.11.2021
39' – Петрушев!
Сјајан потез српског центра – изједначење 69:69.
17:14 28.11.2021
39' – Грешка Белгије, али опет судије!
Изгубили су лопту играчи Белгије и поклонили напад Србији, Дангубић је промашио тројку, а Јагодић-Куриџи је досуђен прекршај у нападу.
Резултат је и даље неповољан за Србију, 69:67.
17:13 28.11.2021
38' – Тројка за Белгију!
Србија губи 69:67...
17:12 28.11.2021
38' – Судије су на делу!
Фаул у нападу Петрушева...
38' – Опет одбрана!
Сјајно је српски тим формирао одбрану, Ван Росом је морао да шутира са десет метара.
17:11 28.11.2021
37' – Петрушев!
Тешким шутем српски центар враћа вођство.
17:10 28.11.2021
37' – Србија губи!
Промашена тројка Теодосића и кош Белгије за прво вођство – 66:65.
17:09 28.11.2021
36' – Браво за одбрану!
Трифуновић је успео да ишчачка лопту ривалу и спречи преокрет.
36' – Не ваља!
Само поен предности за Србију – 65:64.
17:06 28.11.2021
35' – Криза!
Ван Росом је погодио, само је посед разлике – Србија води 65:62.
17:05 28.11.2021
35' – Бако мучи Србију!
Шест узастопних поена центра Белгије, свега је пет поена разлике – 65:60.
34' – Загорац, коначно...
Много лопти је потрошио капитен Партизана, али је једну коначно убацио у обруч.
Ипак, Белгија прети – 65:58 за Србију.
17:02 28.11.2021
33' – Играчи су уморни
Србија има још нешто мање од осам минута да заврши посао, али мора да води рачуна јер је евидентан енергетски пад на обе стране.
Србија води 63:54.
17:00 28.11.2021
31' – Вратила се струја!
Меч је настављен, Србија води 63:54.
16:54 28.11.2021
31' – Утакмица је прекинута, нема струје!
Део осветљења у хали у Белгији се угасио – судије су прекинуле дуел.
Није извесно када ће утакмица бити настављена, процене су да би пауза могла да потраје и пола сата.
То може да направи велики проблем за играче Србије због повратка пошто из Белгије морају да путују преко Фракфурта ка својим дестинацијама.
Чак постоји могућност да утакмица буде суспендована до понедељка!