Мексико поново шокирао Америку! /видео/

© Фото : ФИБАДетаљ са утакмице Мексико-Америка
Детаљ са утакмице Мексико-Америка - Sputnik Србија, 1920, 30.11.2021
Кошаркашка репрезентација Сједињених Америчких Држава доживела је нови пораз од Мексика, овога пута у квалификацијама за Светско првенство резултатом 97:88, што је трећи тријумф Мексиканаца над Американцима у последње три године.
Мексико је уписао другу победу у квалификацијама, док је Америка доживела први неуспех.
Амерички тим је на гостујућем терену добро ушао у меч, имао је седам поена предности после прве четвртине, а до полувремена је разлика порасла за још два поена.
Преокрет се догодио у трећој деоници, Мексико је тај период добио са 31:12, што је била недостижна предност чак и са добијеним последњим кварталом (19:18).
Најефикаснији у победничком тиму био је Орландо Мендес са 27 поена, а Пол Стол и Данијел Амиго су додали по 18.
На другој страни Ајзеа Томас је уписао 21, Би Џеј Џонсон је додао 15, а Шакил Херисон и Лук Корнет су имали по 12.
Вреди истаћи да је за Америку наступио и Емануел Тери, бивши играч Црвене звезде.