Српкиње газе – трећа победа заредом у квалификацијама за Мундијал

© Фото : Фудбалски савез СрбијеЖенска фудбалска репрезентација Србије
Женска фудбалска репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 30.11.2021
Женска фудбалска репрезентација Србије славила је на гостовању против Бугарске 4:1, у петом колу квалификација за Светско првенство.
Српске фудбалерке су после два пораза оствариле три узастопне победе, те су остале у трци за пласман на Мундијал.
Србија је утакмицу решила у првом полувремену у ком је постигла три гола. Голове су постигле Милица Мијатовић у 20, Весна Миливојевић у 33. и Јована Дамњановић у 45. минуту.
У наставку утакмице Бугарска је преко Најденове смањила на 1:3, док је коначан резултат поставила Дамњановићева својим другим голом на мечу.
Србија је квалификације започела поразима од Немачке и Португалије, главних ривала за пласман на Мундијал, али се против Турске, и два пута Бугарске, вратила на стазу победа и поново је у конкуренцији за, макар, бараж.
Наше фудбалерке мораће до краја квалификација да направе скалп и победе Немачку или Португалију, или обе селекције, уколико желе до Мундијала, попут мушкараца који ће играти у Катару.
Светско првенство у фудбалу за жене на програму је од 20. јула до 20. августа 2023. у Аустралији и на Новом Зеланду.