Гудурић бриљирао – Ђорђевић лакше дише након прекида лоше серије /видео/

© AFP 2023 / LLUIS GENEСрпски кошаркаш Марко Гудурић
Српски кошаркаш Марко Гудурић - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2021
Марко Гудурић, кошаркаш Фенербахчеа, одиграо је сјајну утакмицу у победи турског клуба против Монака 96:86 у 13. колу Евролиге.
Истанбулски гигант, који са клупе предводи наш легендарни кошаркаш Сале Ђорђевић, прекинуо је серију од четири пораза заредом у елитном клупском европском кошаркашком такмичењу.
Велику улогу у победи имао је репрезентативац Србије Марко Гудурић који је на полувремену имао нула поена, али је зато у другом одиграо на врхунском нивоу.
Гудурић је за само четири минута треће четвртине постигао једанаест поена и то је дало ветар у леђа играчима Фенера.

Евролига, 13. коло, четвртак:

ЦСКА – Панатинаикос 97:77
Фенербахче – Монако 96:86
Жалгирис – Басконија 72:68
Бајерн – АСВЕЛ 73:65
20.45 Реал Мадрид – Макаби Тел Авив
Ипак, Монако је успео да се врати до краја деонице, да преузме вођство након двоцифреног заостатка, и у последњој четвртини ушло се нерешеним резултатом – 63:63.
Домаћи клуб боље је стартовао последњу четвртину и до краја није испуштао предност – а могао је.
Могло је поново да им се понови ситуација од пре недељу дана када су испустили победу против Ефеса, међутим, да тако не буде побринуо се бивши кошаркаш Црвене звезде.
Гудурић је на два минута до краја погодио тројку за +8, 87:79, и Монако до краја сусрета није успео да се врати.
Марко је на крају меч завршио са 18 поена, постигавши их све у другом полувремену. Сјајан је био и Јан Весели са 20 поена, 10 скокова и пет асистенција, Де Коло је постигао 15, Хенри 13 поена.
Код гостију бољи од осталих био је Мајк Џејмс са 32 поена, док је српски играч Данило Анђушић постигао само један поен.
Фенербахче сада има скор 4/9, док је Монако на 5/8.
Од осталих утакмица у Евролиги треба споменути победи ЦСКА против Панатинаикоса 97:77.
Никола Милутинов био је одличан у победничком тиму са девет поена и 13 скокова, док је Немања Недовић за госте из Атине убацио 14 поена.