Лудница у Риму – осам голова, два црвена, и страшан погодак Сергеја /видео/

© AP Photo / Gregorio BorgiaСрпски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић
Српски фудбалер Сергеј Милинковић-Савић - Sputnik Србија, 1920, 02.12.2021
Фудбалери Лација и Удинеза одиграли су 4:4, у драматичној утакмици у ком је Сергеј Милинковић-Савић био стрелац прелепог гола у 56. минуту. Поред свега наведеног виђена су и два црвена картона, Патрика (Лацио) у 57. и Молине (Удинезе) у 69. минуту, као и изједначујући погодак гостију у деветом минуту надокнаде утакмице.
Утакмица 15. кола Серије А између Лација и Удинезе донела нам је кишу голова и умало велики преокрет домаћина, пошто су +губили на полувремену 3:1, затим су водили 4:3, а онда је Удинезе у 90+9 минуту дошао до изједначења.
„Небеско плави“ налазе се у слабој форми, убедљиво су поражени од Јувентуса и Наполија у претходна два кола, и на овом сусрету морали су да победе ако су желели да остану у трци за висок пласман.
Екипа Мауриција Сарија на крају ипак није успела у тој намери, иако је имала све у својим рукама након што је успела да преокрене од 1:3 до 4:3.
„Преокрет“ је почео поготком Педра у 51. минуту, а изједначење је донео српски репрезентативац Сергеј Милинковић-Савић у 56.
Страшним ударцем левом ногом у даљи угао савладао је Силвестрија за 3:3.
Четврти гол домаћину донео је Аћерби у 79. минуту, док је коначан резултат поставио Арслан у деветом минуту надокнаде.
Невероватан меч виђен је на Олимпику, а први су мрежу затресли гости у 17. минуту. Бето се нашао у улози стрелца и утакмица је на најбољи могући начин почела за екипу из Удина.
Исти фудбалер погодио је и у 32. минуту.
Само два минута касније Лацио је смањио преко Ћира Имобилеа.
На 1:3 повисио је Молина пред крај првог полувремена.
Са тим резултатом отишло се на петнаестоминутну паузу. На старту другог периода игре Педро је смањио на 2:3.
Затим је Милинковић-Савић донео изједначење, док је домаћину Аћерби донео потпуни преокрет.
Ипак, Лацио није успео да издржи и Удинезе је у деветом минуту надокнаде дошао до бода.
Екипа из Рима налази се на деветом месту са 22 бода, док је Удинезе 14. са шест мање.
Српски арбитар избачен из фудбала десет година, мора и у затвор /видео/
Хало, Лондон зове – Фиорентина одбила највећу понуду за српски дијамант
Партизан се пита, али Кипрани имају своју рачуницу – можемо до победе у Београду