Сјајна тимска кошарка – Звезда преко Цибоне до седме победе заредом

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКошаркаши КК Црвена звезда и КК Цибона
Кошаркаши КК Црвена звезда и КК Цибона - Sputnik Србија, 1920, 06.12.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Цибону 86:72, у 10. колу АБА лиге. Екипа Дејана Радоњића остварила је седму победу заредом у регионалном кошаркашком такмичењу.
Црвено-бели почели су да ломе отпор гостију из Загреба крајем друге четвртине, али до краја сусрета ниједном нису успели да се одлепе на недостижну предност.
Ипак, одржавали су десетак поена предности и у завршници су дошли до коначних +14 – 86:72.
Најефикаснији у победничком тиму били су Никола Калинић и Никола Ивановић са по 15 поена, пратио их је Холинс са 13, док је Добрић убацио 12.
Код Цибоне бољи од осталих био је Роко Пркачин са 22 поена.
Пре утакмице уследио је минут ћутања за трагично преминулог кошаркаша Стевана Јеловца који је у недељу умро од последица можданог удара.
Звезда је добро отворила утакмицу, повевши 8:2, али је екипа Владе Јовановића одговорила серијом 10:0 и до краја четвртине на семафору је био егал – 15:17.
Средином друге четвртине црвено-бели убацили су у вишу брзину и к'о дланом о длан предност је била двоцифрена – 33:21.
Актуелни шампион Србије и региона одржао је предност до полувремена, те се на петнаестоминутну паузу отишло са +9 – 40:31.
Трећа четвртина протекла је у сличном ритму као и прва деоница, с тим што је Звезда успешно одржавала залиху од девет поена. Са истих +9 ушло се и у последњу деоницу – 63:54.
Већ у четвртој разлика је отишла и до максималних +16, 74:58, и екипа Дејана Радоњића без проблема је привела утакмицу крају.
Звезда има скор 9/1, док је Цибона на 5/5.
Русија ће заувек памтити насмејаног братушку из Србије – и један рекорд за сва времена /видео/