Дончић промашио шут за продужетак – Далас испустио +17 и изгубио /видео/

© REUTERS / Jerome MironЏејмс Харден и Лука Дончић
Џејмс Харден и Лука Дончић - Sputnik Србија, 1920, 08.12.2021
Кошаркаши Далас Меверикса изгубили су од Бруклин Нетса 102:99, у утакмици у којој су почетком треће четвртине имали седамнаест поена предности.
Српски кошаркаш Бобан Марјановић није добио прилику да заигра, док је Лука Дончић, Словенац српског порекла, одиграо добар меч, али је на крају пропустио шансу да екипи донесе продужетак.
Далас је од друге четвртине контролисам ритам утакмице, а у трећој је утисак био да ломе отпор противника (71:54) и да ће уписати дванаесту победу у сезони.
Ипак, Нетси су преко Џејмса Хардена и Кевина Дурента успели да се потпуно врате и преокрену.
Ушло се у неизвесну завршницу у којој Дончић, а затим ни Хардавеј, нису успели да погоде тројку за изједначење – односно продужетак.
Лука је био најефикаснији појединац на сусрету са 28 поена, шест скокова и девет асистенција. У пораженом тиму пратили су га Порзингис са 17 поена, Фини-Смит 15 и Хардавеј са 11 поена.
Бруклин су до тријумфа предводили Кевин Дурент са 24 поена, док је Харден имао 23, девет скокова и 12 асистенција.
У другој утакмици вечери екипа Њујорк Никса славила је на гостовању против Сан Антонио Спарса – 121:109.
Никси су крајем треће четвртине дошли до осетне предности коју су, за разлику од Даласа, успели да одрже у последњих дванаест минута игре.
Најефикаснији у победничком тиму био је Ар Џеј Берет са 32 поена, Буркс је постигао 18, а Рендл 15, уз седам скокова и асистенција.
Код Спарса бољи од осталих био је Дерик Вајт са 26 поена, шест скокова и седам асистенција.
За крај вечери уследио је велики дерби, дуел две најтрофејније франшизе у историји НБА – меч ЛА Лејкерса и Бостон Селтикса.
У првом полувремену гледали смо егал кошарку, ниједна екипа није успела да дође до двоцифрене предности и све је ишло ка неизвесној завршници.
Ипак, Лејкерси су у трећој четвртини убацили у брзину више и великом серијом дошли су до +19 (89:70). Бостон је у четвртој деоници успео да ублажи пораз, али не и да га избегне.
Најефикаснији код екипе из „града анђела“ био је Леброн Џејмс са 30 поена, Вестбрук је убацио 24, а Дејвис је имао 17 поена и 16 скокова. Селтиксе је предводио Џејсон Тејтум са 34 поена.