Калинић бриљирао – велика победа Звезде у Евролиги

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКК Црвена звезда
КК Црвена звезда - Sputnik Србија, 1920, 09.12.2021
Кошаркаши Црвене звезде победили су Олимпијакос у 81:76 14. колу Евролиге. Актуелни шампион Србије остварио је другу победу заредом у елитном клупском европском кошаркашком такмичењу и сада има скор 6/8.
Звезда је отпор „браће“ из Грчке сломила у завршници утакмице када је Никола Калинић погодио за +5 (75:70), а затим и Бранко Лазић тројку из ћошка за великих осам поена предности на 62 секунде до краја – 78:70.
Олимпијакос није успео да се врати и црвено-бели нанели су пети пораз екипи из Пиреја у Евролиги.
Најефикаснији у победничком тиму био је Никола Калинић са 25 поена, четири скока и шест асистенција – индекс 27.
Пратили су га Митровић са 12 поена и осам скокова, Давидовац је постигао 11, а Волтер 10 поена.
Бољи од осталих код Олимпијакоса био је Тајлер Дорси са 18 поена, док су Слукас и Везенков постигли 12.
Црвено-бели добро су отворили утакмицу и после тројке Остина Холинса резултат на семафору био је 12:5. Одржавали су домаћи играчи предност и после десет минута имали су +4, 19:15.
У другој четвртини Олимпијакос је ухватио прикључак, а у завршници су дошли и до предности. Слукас је погодио тројку и гости из Пиреја имали су два поена предности на паузи, 36:38.
Трећа деоница била је слична као и друга. Екипе су се смењивале у вођству, а Звезда је имала +3 после тридесет минута, 56:53.
Утисак је био да нас чека драматична завршница, на један посед, али екипа Дејана Радоњића побринула се да тако не буде.
Калинић и Лазић постигли су најважније кошеве и Звезда је заслужено победила великог ривала.
У наредном колу српски шампион чека Барселону, док ће Олимпијакос угостити Бајерн.
Јокић циља четврто учешће на утакмици „свих звезда“ – све што треба да знате о гласању за Ол-стар
Амерички лист објавио списак: Јокић предводи Србе, али није једини /видео/
Србин побеснео због тешке повреде: „То се не ради!“ /видео/