Партизан - Анортозис - Sputnik Србија

Партизан поклонио реми, али – видеће пролеће у Европи!

Фудбалери Партизана су ремизирали (1:1) на домаћем терену у последњем колу групне фазе Лиге конференција против кипарског Анортозиса и обезбедили пласман у шеснаестину финала такмичења, као други у групи па га у наставку чекају трећепласирани тимови из Лиге Европе.
Партизан је премијерно појављивање у новом такмичењу под окриљем УЕФА завршио са осам освојених бодова и остао је иза првопласираног Гента који је освојио пет више и иде у четвртфинале.
Партизан је морао да остане непоражен како би наставио учешће, Анортозис је остао трећи са шест поена, а Флора из Талина је последња са пет.
Једини гол за црно-беле постигао је млади нападач Марко Миловановић у 20. минуту, а изједначење је „поклонио“ голман Александар Поповић, скрививши једанаестерац који је у 32. минуту реализовао Лазарос Христодулопулос.
Фудбалери Партизана су добро отворили дуел, показали су да имају намеру да нападну и то им се исплатило већ у 20. минуту.
Миловановић, који је заиграо у стартној постави пошто први шпиц тима Рикардо Гомеш због здравствених проблема није био на располагању тренеру Станојевићу, постигао је леп гол главом после одличног центаршута Милоша Јојића.
Претходно је Миловановић имао једну добру прилику, али је било евидентно да Партизан има проблем у додавањима због кишом натопљеног терена.
Управо су услови за игру преварили чувара мреже црно-белих Александра Поповића, свега 12 минута после водећег гола, када се мислило да Партизан има тоталну контролу над лоптом и игром, млади голман је направио катастрофалну грешку.
Дубинска лопта гостију је падала пред казнени простор Партизана, Поповић је одлучио да крене на њу, она је незгодно одскочила, преварила га, црно-бела „јединица“ је промашила све, али не и ногу противника.
Арбитар је показао на белу тачку, а сигуран егзекутор био је Лазарос Христодулопулос за изједначење.
Анортозис је имао неколико добрих прилика за гол, опасан је био Милош Делетић, а на почетку другог полувремена, за које је Станојевић на терен послао Александра Шћекића уместо Лазара Павловића, шансу је имао Денис Поповић.
Партизан је коначно дошао до прилике за гол, али је Јовић контранапад упропастио лошим додавањем према Јојићу, после чега је напустио терен, заједно са Менигом, а у наставку су заиграли Александар Лутовац и Филип Холендер.
Имао је Партизан још неколико акција које су „мирисале“ на гол, али је свака очајно завршена па су црно-бели морали да стрепе до краја, нарочито у 94. минуту када је шут ривала прошао тик поред стативе Поповића.
На крају, тим тренера Станојевића је успео да издржи и сачува реми, али то није задовољило навијаче који су са трибина упутили поруке управи јер је било очигледно да Партизан није личио на себе.
Меч сте могли да пратите уживо уз Спутњик.
20:45 09.12.2021
95' – Крај! Партизан је издржао!
Тежак терен, тешки услови и још теже бреме на леђима фудбалера и тренера Партизана...
Партизан је успео да остане непоражен, али игра није била добра.
Једино што је бод – бод који Партизан води у шеснаестину финала Лиге конференција.
20:37 09.12.2021
94' – Аух!
Тик поред стативе је отишла лопта коју је послао Кристофи!
20:36 09.12.2021
94' – Невероватно!
Шћекић је главом са линије једанаестерца у свом казненом простору избацио лопту у корнер?!
Претходно судије нису прекинуле игру због играња руком играча Анортозиса.
20:35 09.12.2021
93' – Да ли је могуће?
Нови контранапад Партизана, опет су тројица играча били у офанзивном делу против једног ривала и опет ништа!
20:34 09.12.2021
92' – Драма!
Корнер за Анортозис.
Срећом, капитен Здјелар отклања опасност.
20:33 09.12.2021
90' – Пет минута
Меч је продужен за још 300 секунди.
20:31 09.12.2021
88' – Две измене
Живковић изнуђено улази уместо Урошевића, а Милетић мења Јојића.
Партизан брани реми.
20:30 09.12.2021
87' – Морало је боље
Голман Анортозиса је „запливао“, Саничанин је био близу њој, али није успео да упути ударац какав је желео, баш као и Лутовац неколико тренутака касније.
Остаје 1:1.
20:26 09.12.2021
83' – Баш лоше...
Здјелар је поново лепо одиграо, пронашао је Миљковића, он је одмах упослио Шћекића који се нашао на неприродној позицији и центрирао је право на главу двојице ривала.
Уследио је жесток фаул Урошевића, али срећом није добио картон.
20:24 09.12.2021
81' – Опет Миљковић...
Имао је десни бек Партизана да много простора за центаршут, оклевао је, чекао, дошао му је у помоћ Здјелар и домаћи су добили само корнер после кога је досуђен фаул.
20:23 09.12.2021
79' – Саничанин у последњем тренутку
Велика шанса за Анортозис, лопта је ишла иза леђа одбрани Партизана право у казнени простор, али је Саничанин клизећим стартом успео да је узбаци у корнер.
20:18 09.12.2021
75' – Опет лоша комуникација!
Миловановић је лепо истрчао десном страном, вратио је лопту у казнени простор, али је она опет била лоша за Јојића.
Остаје 1:1.
20:05 09.12.2021
63' – Станојевић мења
На терену су Филип Холендер и Александар Лутовац, ван игре Квинси Мениг и Немања Јовић.
Очекивало се да се у игри нађе млади Никола Терзић, али – ништа од тога.
20:04 09.12.2021
61' – Ужасно!
Тројица играча Партизана су нападала двојицу ривалских, Јовић је повукао контранапад, долазили су му у помоћ Миловановић и Јојић, али је млади фудбалер послао очајну лопту на другу страну и са њом Јојић ништа није могао да уради.
19:59 09.12.2021
56' – Партизан без игре
Ништа, али ништа не полази за ногом играчима Партизана, покушава се соло продорима, али су они очајни.
Недостаје креација у игри, Мениг и Јовић су као крила одсечени од тима, као и Миловановић.
19:55 09.12.2021
52' – Шта ради Миљковић...
Десни бек Партизана се нашао испред казненог простора ривала, деловало је да има простор за шут, али се одлучио за некакав дриблинг који је и њега и лопту одвео у гол-аут.
19:52 09.12.2021
49' – Бушна одбрана Партизана
Делетић је поново промешао одбрану Партизана, додао Поповићу који је ушао на терен у другом полувремену, али је срећом по домаће он левом ногом шутирао поред гола.
Остаје 1:1.
19:47 09.12.2021
45' – Шћекић уместо Павловића
Штета, штета, штета...
Партизан је деловао сигурно, смислено, тако је и стигао до првог гола, али је све пало у воду после грешке Поповића и пенала за госте.
Станојевић мора да врати самопоуздање свом тиму у полувремену.
Резултат је 1:1.