Невероватан преокрет Црвене звезде – победа у последњој секунди

© Фото : АБА лига/Драгана СтјепановићКошаркаши Црвене звезде у Подгорици
Кошаркаши Црвене звезде у Подгорици - Sputnik Србија, 1920, 11.12.2021
Кошаркаши Црвене звезде после невероватног преокрета савладали су екипу Крке на гостовању у 11. колу Аба Лиге резултатом 71:70 ( 12:16,15:19,15:24,29:11)
После две везане победе у Евролиги, кошаркаши Црвене звезде као фаворити стигли су на гостовање Крки, која им је запретила од првог минута.
Почело је офанзивно на обе стране, али Крка је била та која је прва повела поенима Рока Стипчевића. Црвено-бели нису искористили неколико напада, док су домаћи уз мање грешака стигли до 13:8.
Већ у првој деоници игре Бранко Лазић зарадио је фаул и техничку, а с обзиром да је била трећа морао је ван паркета.
Изгубила је и Крка ритам до краја четвртине, али ипак одржала предност 16:12.
Деловало је да су се у другој четвртини пробудили кошаркаши Звезде, Крка је и даље погађала, али Дејан Давидовац погодио је повратничку тројку.
Имали су црвено-бели предност 22:21, али је уследила серија од 7:0 за домаћи тим, чиме су поново преузели вођство.
Лука Лапорник одвео је Крку до предности од 10 разлике и постало је јасно да Дејан Радоњић мора нешто да промени у игри својих кошаркаша.
Много јефтиних грешака, изгубљених лопти, Звезда је потпуно била деконцентрисана, а Крка користила сваки напад.
Стефан Марковић промашио је тројку, а након што је изборен нови напад погрешио је и Лука Митровић који је одиграо једну од лошијих утакмица у сезони.
Успавала се одбрана Црвене звезде, а Крка лако долази до поена и на паузу иде са резултатом 35:27.
Није добро почела Звезда ни нову деоницу игре. Отворена је трећа четвртина десетом изгубљеном лоптом, а Лапорник је био ту да новом тројком одржи самопоуздање Крке.
На тренутак је Звезда успела да покрене одбрану, али два спречена напада нису била довољна за повратак.
На великих плус 18 попела се Крка, а једини разиграни био је Бранко Лазић који је успевао да украде лопту и поентира.
Ништа се није променило у трећој четвртини, Звезда је била у заостатку, а домаћин водио 59:42.
Лоши напади Звезде наставили су и у последњој деоници, Никола Клаинић погодио је тројку коју је дужи период чекала Звезда, али ти поени нису успели да врате црвено-беле у игру.
Почела је да се буди Звезда у одбрани, али је напад и даље стајао у месту. Помогао је и пад концентрације кошаркаша Крке, а све је љући био Дејан Радоњић.
Давидовац је погодио у контри, али направио фаул. Поени се нису признали, а Радоњић је због побуне искључен.
Међутим, тад се дешава невероватни преокрет. Са плус 18, Крка је пала на плус седам и заређала несхватљиве грешке.
Потпуно се вратила Звезда у последњих пет минута игре, а три минута пре истека времена резултат је био 63:62 за Црвену звезду.
Крка током седам минуте игре у последњој деоници није имала кош из игре. Чак 11 фаулова направио је домаћи тим.
Време је истицало, а нестварно лоша четвртина Крке, довела је до драматичног последњег минута.
Калинић је могао са линије за слободна бацања да поведе Звзеду ка победи, али Гибс је погодио за три изборио фаул и нову предност за Крку.
Међутим 70:70 у последњим секундама и техничка за тренера Крке ставила је Калинића поново на бацања и донела Звезди вероватно најневероватнију победу у сезони - 71:70
Најефикаснији био је Дејан Давидовац са 19 поена и десет скокова, док је у тиму домаћих најбољи био Стипчевић са 16 поена, четири скока и две асистенције.