Да ли сте икада видели чуднији црвени картон? /видео/

© AP Photo / Dave ThompsonСудија Џонатан Мос додељује црвени картон Раулу Хименесу
Судија Џонатан Мос додељује црвени картон Раулу Хименесу - Sputnik Србија, 1920, 11.12.2021
Мексички фудбалер Раул Хименес добио је један од најглупљих црвених картона током утакмице између свог Вулверхемптона и Манчестер ситија у Премијер лиги.
Вулвси су у 16. колу Премијер лиге имали изузетно тежак задатак, пошто су ишли у госте Ситију, а ствари је додатно отежао њихов нападач Хименес.
Тридесетогодишњи Мексиканац је у завршници првог полувремена успео да добије два жута картона у размаку од тек нешто више од 60 секунди, те да тиме десеткује свој тим у наставку.
Хименес је први жути картон добио због прекршаја, а онда је упорно на непрописан начин спречавао Родрија да изведе фаул, чак и након што га је судија Џонатан Мос опоменуо.
Његов потез поделио је фудбалску јавност, јер један део мисли да је Хименес заслужено добио искључење због јако глупог потеза, а други да је одлука арбитра била преоштра.
Све у свему, процените сами.
Да ситуација буде још лошија по Вулвсе, који су ионако били у подређеном положају, Сити је на крају дошао до победе од минималних 1:0.
Домаћин се бранио током целог другог полувремена, а на крају пао после једанаестерца након што је Жоао Мутињо играо руком у казненом простору.
Најстрожу казну реализовао је Рахим Стерлинг у 66. минуту и, како се испоставило, донео битна три бода Грађанима.
И одлука о једанаестерцу коју је донео Мос у сарадњи са ВАР собом изазвала је контроверзу, а ви се у тачност исте, поново, уверите сами.
Пласман обезедио SofaScore LiveScore
„Награда за три године пакла, хвала Богу“: Ово је херој о којем прича цела Русија