Маестрални Јокић „уништио“ екипу Грега Поповича /видео/

© AP Photo / Darren AbateНајбољи кошаркаш на свету Никола Јокић
Најбољи кошаркаш на свету Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 12.12.2021
Никола Јокић, кошаркаш Денвер Нагетса, одиграо је маестралну утакмицу у победи екипе против Сан Антонио Спарса 127:112, које са клупе предводи Грег Попович.
У три дана Нагетси и Спарси одиграли су две утакмице, и након што су „мамузе“ биле боље у првом сусрету, тада је победа припала екипи Николе Јокића.
И, то највише захваљујући актуелног МВП-ју лиге који је за три четвртине „уништио“ франшизу из Тексаса.
Кроз три деонице српски играч имао је учинак од 35 поена, 15 скокова, четири асистенције, две блокаде и једне украдене лопте, док је из игре шутирао феноменалних 15/23 (65%).
Победник је кроз три четвртине одлучен, али како је Сан Антонио ублажио пораз, Никола се кратко нашао на терену у четвртој деоници у којој је додао још два скока и четири асистенције, па је крају имао – 35п/17ск/8ас/1укр/2блк и 15/24.
На све то Јокић је имао невероватних +/- (+32), што значи да је екипа са њим на терену била 32 поена у плусу. Тај податак још је импресивнији када се погледа да је Денвер славио са +15.
Јокић је овога пута имао подршку саиграча, те су га пратили Хауард са 21 поеном, Морис је убацио 19, а Гордон и Хајланд по 16 поена.
У пораженом тиму бољи од осталих бо је Лони Вокер са 16 поена, Васел је постигао 15, а Џонсон и Форбс по 14 поена.
Денвер је питање победника решио после три четвртине, пошто је резултат на семафору после 36 минута игре био великих +29 – 103:74.
Спарси су у последњој деоници успели да ублаже, али не и да избегну пораз од франшизе из Колорада.
Денвер сада има скор од 13 победа и пораза, док је Сан Антонио на 9/16.

„Луди Србин“ је гледао нови трипл-дабл Јокића: „Није фер то што ради“ /видео/
Јокић циља четврто учешће на утакмици „свих звезда“ – све што треба да знате о гласању за Ол-стар