Радник опет шокирао Звезду – после победе у Сурдулици узео бод на Маракани

© Фото : ФК Црвена звездаРадна акција на стадиону Рајко Митић – уклањање снега пред утакмицу ФК Црвена звезда - Радник
Радна акција на стадиону Рајко Митић – уклањање снега пред утакмицу ФК Црвена звезда - Радник - Sputnik Србија, 1920, 13.12.2021
Црвена звезда испунила је обећање и очистила терен од снега, како би у предвиђеном термину одиграла утакмицу 20. кола Суперлиге у којој ју је шокирао Радник освојивши бод – 1:1 (1:0). Црвено-бели су повели преко Катаија из пенала у 36. минуту, али је реми Сурдуличанима обезбедио Стаменковић у 83. минуту.
То је други пут ове сезоне да је Радник кобан по Звезду, пошто је у првом мечу у Сурдулици славио победу резултатом 2:1.
Због снежних падавина у недељу су одложене све четири утакмице Суперлиге, а Звезда се тада експресно огласила, поручивши да ће утакмица са Радником заказана за понедељак најнормалније бити одиграна.
Упаљени су грејачи, очишћен је снег како на самом терену, тако и на трибинама те није било препреке да утакмица са Радником буде одиграна.
Црвено-бели били су апсолутни фаворити, али је Радник из Сурдулице ушао у меч 20. кола са надом да су европске утакмице, тачније двобој са Брагом у Португалији (1:1) исцрпеле четвороструког узастопног шампиона.
Звезда је нападала и као плод теренске иницијативе стигао је пенал у 36. минуту када је голман гостију Ранђеловић истрчао на једну лопту и оборио Страхињу Ераковића којем је лопта већ бежала у гол-аут.
Арбитар Максимовић се у првом тренутку није огласио, бунили су се фудбалери Црвене звезде, а сугестија из ВАР собе натерала је Максимовића да погледа поменуту ситуацију, после чега је показао на белу тачку. Сигуран је био Александра Катаи.
У 43. минуту уследио је нови пенал за црвено-беле пошто је Јокић ударио Бена руком у главу.
Било је и крви, пукла је аркада репрезентативцу Коморских острва, те је морао утакмицу да настави са завијеном главом.
Катаи овога пута није успео да буде прецизан са 11 метара, па је резултат остао непромењен.
На нови гол на очишћеној Маракани чекало се све до 83. минута када је Радник успео да шокира Звезду.
Вукић је центрирао и резервиста Стаменковић је главом успео да погоди Борјанов леви угао за 1:1 на семафору.
Прекасно је било да Станковић и Звезда било шта промене до краја, те су црвено-бели после неочекиваног ремија стигли до 51. бода, те заостају два бода у односу на лидера Партизан који има и утакмицу мање, јер у среду гостује Металцу.
Фудбалска лопта - Sputnik Србија, 1920, 13.12.2021
Звездин капиталац: „Знам да се од мене очекују голови“
Фудбалери Партизана током утакмице са Флором у Лиги конференција - Sputnik Србија, 1920, 13.12.2021