Атланта се обрукала без Богдановића, Бјелица и Марјановић тихи

© Фото : Curtis ComptonАмерички кошаркаш Треј Јанг у дресу Атланта Хокса
Амерички кошаркаш Треј Јанг у дресу Атланта Хокса - Sputnik Србија, 1920, 14.12.2021
Српски кошаркаши Немања Бјелица и Бобан Марјановић нису имали запажене партије у ноћи између понедељка и уторка у НБА лиги, док су Атланта Хокси без повређеног Богдана Богдановића доживели тежак пораз.
Атланта Хокси су на домаћем терену поражени од Хјустон Рокетса резултатом 126:132.
Неуспех је Хоксе, који су већ неко време ослабљени повредом Богдановића, бацио на скор од 13-14 и десето место Источне конференције.
Хокси су били апсолутни фаворити у овом мечу и то су и оправдавали све до четврте четвртине, па је предност у једном тренутку била и +17.
Ипак, уследио је невероватан преокрет једног од лошијих тимова ове сезоне, који је последњи квартал решио у своју корист са чак 44:25.
Атланти није помогла ни бриљантна партија Треја Јанга, који је имао 41 поен (14/22), четири скока и девет асистенција.
Бољи су били Ерон Гордон са 32, Ди Џеј Огастин са 22 и Џејшон Тејт са 15 поена.
Голден Стејт Вориорси су после драме успели да савладају Индијана Пејсерсе – 102:100.
На минут и по до краја било је чак +5 за Пејсерсе, али је до краја утакмице уследила серија гостију од 7:0.
Бјелица је на терену провео свега девет минута, током којих је уписао три поена и два скока.
Стеф Кари није успео да обори рекорд НБА лиге по броју постигнутих тројки пошто је убацио пет из 15 покушаја, за 26 поена, уз шта је имао по шест скокова и асистенција.
На другој страни доминирао је Домантас Сабонис са 30 поена и 11 скокова, Малколм Брогдон је постигао 23, а Карис Леверт 19 поена.
Далас Маверикси су успели да и без Луке Дончића савладају такође ослабљене Шарлот Хорнетсе.
Победник се ни у једном тренутку утакмице није доводио питање, пошто је екипа из Тексаса већ у првој четвртини имала предност од 37:20.
Марјановић је, упркос великој разлици, одиграо само три минута и за то време дошао до четири поена и једног скока.
Најбољи код победника били су Кристапс Порзингис са 24, Треј Бурк са 22 и Тим Хардавеј са 19 поена.
На другој страни истакли су се Кели Убре и Тери Розир са по 20 поена, док је Гордон Хејворд имао 17, уз по шест скокова и асистенција.