Јокић доминирао, па побеснео и кренуо на судије! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић бесни на судију у утакмици против Вашингтона
Никола Јокић бесни на судију у утакмици против Вашингтона - Sputnik Србија, 1920, 14.12.2021
Српски кошаркаш Никола Јокић имао је турбулентно вече у победи својих Денвер Нагетса над Вашингтон Визардсима.
Јокић је водио Денвер до победе над Вашингтоном резултатом 113:107.
Српски центар је доминирао током 31 минута проведеног на паркету и меч је завршио са 28 поена (9/14), 19 скокова, девет асистенција, три украдене лопте и једном блокадом.
Питање победника је практично било решено када се на шест минута до краја, при резултату 103:85 (+18), догодио мањи инцидент.
Јокић је током једне одбране добио лакат у лице од стране Спенсера Динвидија, да би се у наредном нападу запетљао приликом постављања блока истом играчу.
Судије су одлучиле да ни у једној од те две ситуације не свирају у корист Србине, што га је разбеснело. Најбољи играч НБА лиге је судијама упутио неколико речи.
Због тога је добио техничку грешку, а затим и искључење.
„Искрено, не мислим да сам то заслужио, посебно не искључење. Само сам рекао: 'Мислио сам да је фаул'. Јер сам мислио да је фаул...“, рекао је Јокић после меча.
Денвер је по изласку Јокића допустио противнику да се приближи ближе него што је требало, али је утакмица, ипак, мирно релативно мирно приведена крају.
Јокић и Нагетси наредни меч играју у ноћи између среде и четвртка (3.00) против Минесоте у Колораду.
О актуелном МВП-у НБА лиге недавно је у Миљановом корнеру говорио и селектор репрезентације Србије, Светислав Кари Пешић.