Партизан са три гола оставио Звезду на пет бодова минуса! /видео/

© Фото : ФК Партизан / Мирослав ТодоровићФудбалери Партизана
Фудбалери Партизана - Sputnik Србија, 1920, 15.12.2021
Фудбалери Партизана су забележили и 18. победу у актуелној сезони Суперлиге Србије, савладавши Металац у Горњем Милановцу са 3:0, чиме су разлику на табели у односу на другопласирану Црвену звезду повећали на пет бодова.
Меч је одигран у веома тешким условима, при температури од два степена изнад нуле, упркос огромним напорима домаћег клуба да се избори са снегом и ледом.
Упркос томе, Партизан је успео да се снађе и питање победника је решио већ у првом полувремену, чиме је потврдио наслов јесењег шампиона.
Први гол црно-бели су постигли у трећем минуту меча преко Квинсија Менига, у 28. је Александар Шћекић повисио предност, а својим другим голом, десет минута касније, Мениг је практично окончао утакмицу.
Партизан после 20 одиграних кола у сезони има 56 поена, заузима прво место на табели са пет бодова више од Црвене звезде која је у овој рунди одиграла нерешено са Радником из Сурдулице.