Влаховић беснео, а тренер поручио: „Морао сам...“ /видео/

© REUTERS / JENNIFER LORENZINIСрпски фудбалер Душан Влаховић
Српски фудбалер Душан Влаховић - Sputnik Србија, 1920, 19.12.2021
Душан Влаховић, фудбалер Фиорентине, био је јако незадовољан што га је тренер Винченцо Италијано заменио у завршници утакмице против Сасуола у 18. колу Серије А.
Фиорентина је била надомак великог преокрета, пошто је за само 16 минута у другом полувремену успела да надокнади два гола заостатка (2:2).
Стрелац једног био је и Душан Влаховић који је тако изједначио рекорд Кристијана Роналда по броју голова у једној календарској години у Италији (33).
Међутим, ситуација се драстично променила на терену у 68. минуту када је леви бек Кристијано Бираги добио други жути картон, односно црвени.
Виола је морала да се повуче, у наставку утакмице била је у подређеном положају, а Италијано је у 88. минуту одлучио да уведе штопера уместо нападача – Игора уместо Влаховића.
Ово се никако није свидело српском нападачу што се види и у приложеном видео снимку.
Италијано је после утакмице био питан да прокоментарише ову ситуацију и дао је реалан одговор.
„Остало је још неколико минута до краја, морали смо да будемо опрезни. Сасуоло је увео Жеремија Богу и Грегорија Дефрела. Морао сам да направим измену, имали смо играча мање. Такву сам одлуку донео. У Италији у 99,9% случајева ко добије црвени картон, на крају изгуби“, рекао је тренер Фиорентине.
Влаховићева реакције је нормална за момка његових година (21), и у будућности ће сигурно другачије реаговати када још више сазри.
Хулигани засули бакљама Тадићев аутобус – полиција реаговала воденим топовима /видео/