Срби актуелни у НБА лиги и без Јокића /видео/

© AP Photo / Sue OgrockiАлексеј Покушевски и Ивица Зубац у дуелу
Алексеј Покушевски и Ивица Зубац у дуелу - Sputnik Србија, 1920, 19.12.2021
Српски кошаркаши Немања Бјелица и Алексеј Покушевски имали су двоцифрен допринос у утакмицама својих екипа у НБА лиги у ноћи између суботе и недеље.
Бјелица је у дресу Голден Стејт Вориорса уписао десет поена (4/8) и по три скока и асистенције за 25 минута на паркету.
Голден Стејт је, ипак, изгубио од Торонто Репторса резултатом 119:100, играјући без Стефа Карија, Дрејмонда грина, Ендрјуа Вигинса, Џордана Пула, Клеја Томпсона...
Тим из Канаде је већ у првој четвртини стекао двоцифрену предност, а на полувремену је било недостижних +21.
Најбољи код победника био је Фред Ванвлит са 27 поена, седам скокова и 12 асистенција. Скоти Барнс је додао 21 поен уз осам скокова и шест асистенција, док је Прешс Ачуива имао 17 поена и пет ухваћених лопти.
На другој страни најбољи је био руки Џонатан Куминга са 26 поена.
Покушевски је у дресу Оклахома Сити Тандера срушио уписао десет поена (4/6) и пет скокова за девет минута на терену.
Оклахома је после драматичне завршнице срушила Лос Анђелес Клиперсе резултатом 104:103.
Тандер је водио током практично целог меча, онда препустио предност противнику у самој завршници, али дошао до тријумфа после невероватне тројке Шеја Гилџус-Александра у последњој секунди.
Шеј је меч завршио са 18 поена и шест асистенција, а уз њега сјајан је био Лу Дорт са 29 поена и пет скокова.
На другој страни, на којој није било Пола Џорџа, најбољи је био Лук Кенард са 27 поена и седам скокова. Теренс Мен је додао 18, а Реџи Џексон 16 поена.