Бранко Лазић, Огњен Добрић и Никола Ивановић – кошаркаши КК Црвена звезда - Sputnik Србија

Калинић од хероја до трагичара – Мицић пресудио Звезди у Истанбулу

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Анадолу Ефеса 84:83 у 17. колу Евролиге. Црвено-бели испустили су победу у Истанбулу, а херој шампиона Европе био је Василије Мицић.
Никола Калинић одиграо је сјајан меч, вукао је Звезду у четвртој четвртини, али када је било најпотребније промашио је два слободна бацања.
На једанаест секунди до краја црвено-бели имали су +1 (82:83) и Калинић је био на линије за слободна бацања. Најбољи кошаркаш Звезде промашио је оба пенала и Ефес је имао шансу за победу.
Одговорност је преузео Василије Мицић, који је на 0,9 секунди до краја фаулиран од стране Стефана Марковића. Актуелни МВП погодио је оба бацања, Калинић је затим промашио шут са више од пола терена и Ефес је ишчупао победу.
Најефикаснији у победничком тиму био је Плајс са 23 поена, Мицић је постигао 21, а Данстон је имао чак три блокаде.
Код црвено-белих, Калинић је постигао 20 поена, Лазић је постигао 13, а Волтерс 12.
Утакмица је отворена у добром ритму и то је више одговарало домаћину. Играло се брзо, поседи нису много трајали и играчи Ефеса брзо су се разиграли.
Екипа Ергина Атамана брзо је дошла до осетније предности (18:9) и до краја четвртине одржавала је разлику. Посебно расположени били су Бубоа и Плајс, док је код Звезде солидан био Вајт.
После десет минута игре Ефес је имао десет поена предности, 31:21.
Много поена примили су црвено-бели у првој четвртини и очекивано уследио је одговор у другој. Екипа Дејана Радоњића одличном игром у дефанзиви није допустила противнику да постигне кош пуна четири минута и тиме је успела да се врати у егал.
Кошем Нејта Волтерса Звезда је први пут на утакмици повела (37:36) и успела је да одржи предност до краја полувремена.
Сјајан је био Бранко Лазић, погађао је и Волтерс, и црвено-бели отишли су на петнаестоминутну паузу са +3 – 43:46.
На полувремену Волтерс је имао 11 поена, Лазић 10, а Вајт и Калинић по 6. Код Ефеса расположен је био Плајс са 16 поена.
У наставку утакмице Звезда је наставила са сјајном игром, у трећој четвртини имала је и девет поена предности, али Ефес се држао, пре свега, захваљујући сјајном Плајсу и пред последњу четвртину ушло се са резултатом – 65:68.
Играле су се одличне одбране, тешко су се постизали поени, а када је Никола Калинић погодио кош уз фаул на четири минута до краја чинило се да Звезда ломи отпор домаћина – 74:80.
Одржавали су предност гости, али у последња два минута нису могли до коша. Уз све то правили су јако лоше фауле, Мицић је поентирао са линије за слободна бацања и Ефес се вратио у игру без коша из игре.
Ипак, предност је била на страни Звезде и када је Калинић, на 16 секунди до краја, погодио за +3, поново је утисак био да ће победа отићи у руке српског шампиона (80:83).
Ипак, Мицић је смањио на -1 (82:83), затим је Калинић промашио оба слободна и уследио је расплет који смо објаснили на почетку меча.
Звезда има скор 7/10, а Ефес 9/8.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
20:23 22.12.2021
Крај
Победа Анадолу Ефеса...
20:15 22.12.2021
40' – 84:83 – последњи минут!
Све је промашио Волтерс за три. Напад је за Ефес.
Мицић је полаже лопту у кош на 39 секунди до краја.
НИКОЛА КАЛИНИЋ! Погађа кошаркаш Звезда на 16 секунди до истека. Тајм-аут Ергин Атаман.
Мицић је погодио за два поена на 11 секунди до краја, 82:83. Тајм-аут Црвена звезда.
Одмах фаул над Калинићем. Репрезентативац Србије има два слободна. Промашио је оба.
Фаул над Мицићем на 0,9 до краја утакмице... Два слободна за актуелног МВП-ја.
Погодио је оба слободна Мицић, 84:83.
Калинић је затим промашио шут за победу са више од пола терена.
20:09 22.12.2021
39' – 78:81 – последња два минута!
Мицић је погодио оба слободна, 76:81. 1:51 до краја утакмице.
Волтерс није успео да погоди тројку, али је Лазаревић обезбедио нови напад.
Ипак, избијена је лопта Калинићу и онда најбољи кошаркаш Звезде прави лош фаул. Два слободна за Мицића.
Тајм-аут на 1:19 до краја утакмице.
Настављена је утакмица. Мицић је погодио оба бацања, 78:81.
20:08 22.12.2021
38' – 74:81 – драма у завршници
Краду лопту црвено-бели! Кузмић и Марковић сјајни.
Офанзивни скок Кузмића после промашаја Калинића. Затим Марковић није успео да погоди тројку на истеку напада.
20:02 22.12.2021
37' – 74:81 – кош Калинића – уз фаул!!!
Тајм-аут после нестварног коша Калинића! Звезда има лепу предност у завршници утакмице.
Калинић је погодио додатно слободно, 74:80.
Синглтон није успео да погоди за три, дефанзиван скок Звезда!
Два слободна бацања за Волтерса, лопта је умало ушла у кош. Погодио је једно, 74:81.
20:01 22.12.2021
36' – 74:77 – нова тројка Лазаревића!!!
Сјајна улога Лазаревића у четвртој четвртини, 72:77. Брајант је погодио у редовима Ефеса, 74:77.
35' – 72:74 – велика борба...
Брајант је погодио после добра одбране Ефеса. На другој страни Калинић је изгубио лопту.
На срећу Мицић није погодио тројку.
19:58 22.12.2021
34' – 70:74 – тројка Лазаревић!
Мицић поентира у рекету Звезде, 70:71. Тројка Стефана Лазаревића! Звезда на +4, 70:74.
Ларкин није вратио тројку, добра одбрана Лазаревића.
19:57 22.12.2021
33' – 68:71 – рампа Волтерса
Блокирао је Брајанта. На другој страни Ефес узвраћа блокадом Данстона. Јаке одбране играју се почетком 4/4.
19:54 22.12.2021
32' – 68:71 – тројка Ивановића!
На истеку напада поентира плеј Звезде, 68:71.
Ларкин није погодио тројку, напад је за госте из Београда. Није погодио Калинић.
19:50 22.12.2021
31' – 68:68 – почела је четврта четвртина
Фаул у нападу Лазића, слаб напад црвено-белих.
Кош Мицића уз фаул Кузмића, 68:68.
19:48 22.12.2021
30' – 65:68 – крај треће четвртине!
Имала је Звезда +9 у четвртини, нон-стоп је у предности, али Ефес задовољнији улази у четврту четвртину јер је успео да дође до само -3.
Ипак, црвено-бели одиграли су добру четвртину (22:22) и четврта ће одлучити победника.
19:46 22.12.2021
29' – 65:68 – велика борба
Нова тројка за Звезду, погодио ју је Ивановић, 61:68. Ипак, Ефес држи прикључак, Брајант је погодио, 65:68. Прво уз фаул, а затим и после офанзивног скока.
19:43 22.12.2021
28' – 60:65 – тројка Калинића, па Мицића
Вајт није успео да погоди, али је Звезда одиграла добру одбрану и Брајант је направио фаул у нападу.
Тројка Николе Калинића, 57:65. Мицић је узвратио истом мером, 60:65.
19:39 22.12.2021
27' – 57:62 – кош Ларкина, тајм-аут Радоњић
Ефес је коначно поентирао и то је сигнал за Радоњића да затражи тајм-аут. Волтерс није успео да поентира, у игру улази Ивановић.
Данстон поентира, Ефес смањио заостатак.
19:37 22.12.2021
26' – 53:62 – Звезда одржава предност
Плајс овога пута није успео да поентира, добра одбрана Кузмића. Штета што Волтерс није успео да погоди.
Моерман је промашио тројку.
19:33 22.12.2021
25' – 53:62 – Кузмић, а затим и Лазић!
Поентира уз фаул Андерсона, 53:58. Погодио је и додатно слободно бацање.
Потом и тројка Бранка Лазића! Црвено-бели бриљирају, тајм-аут Атаман.
После тајм-аута Звезда је одиграла сјајну одбрану, Симон је изгубио лопту.
24' – 53:56 – сјајни Кузмић
Центар Звезде поентира после офанзивног скока, 50:56. Мицић враћа тројком, 53:56.
19:30 22.12.2021
23' – 48:52 – добар ритам у трећој четвртини
Холинс овога пута није успео да погоди тројку. Четврти фаул Холинса, лоша вест за црвено-беле. Фаулиран је Плајс.
19:29 22.12.2021
22' – 45:52 – добра одбрана Звезде, а затим награда
Тројка Остина Холинса, 45:52. Плајс враћа тројку, 48:52.