Епски распад – Јокић доминирао, али изостала је помоћ /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 24.12.2021
Никола Јокић, кошаркаш Денвер Нагетса, доминирао је против Шарлот Хорнетса, међутим то је било недовољно да се победи екипа из Северне Каролине – 107:115. Статистички Јокић је имао страшну утакмицу, али у четвртој деоници се мучио и Шарлот је успео да направи велики преокрет у Колораду (38:13 у последњих 12 минута).
Била је ово једна од оних утакмица у којој је само Јокић има позитиван +/- од целе екипе, односно само је са њим на терену Денвер био у предности (+2). Сви остали кошаркаши имали су негативан +/- и када је то случај онда је немогуће остварити победу.
А, ишло је ка шеснаестом тријумфу у сезони Нагетса, пошто је у трећој четвртини предност екипе Мајка Мелоуна износила и великих 19 поена.
Шта се десило?
Денвер је у последњу деоницу ушао са +17 и без Николе Јокића на паркету. Хорнетси су то искористили и у року од четири минута дошли су до само -8. Мелоун је тада вратио Јокића у игру, али ни он није успео да помогне екипи да се одржи предност.
Цео тим, закључно са Николом, био је у лошем ритму у последњим минутима утакмице, са друге стране Шарлот је све погађао и јако брзо су преокренули.
Ушло се у драматичну завршницу, на 70 секунди до краја резултат је био егал (108:107 за Шарлот), али Денвер није успео да поентира у последњем минуту.
Кључан кош постигао је Иш Смит на 40 секунди до краја убацивши тројку за +6, 113:107.
Денвер је тако уписао 16. пораз у сезони (15/16), док је Шарлот остварио 17. победу у 34 одигране утакмице (17/17).
Јокић је утакмицу завршио са 29 поена, 21 скоком, пет асистенција, али је из игре шутирао атипично лоше 13/34, што је само 38 одсто из игре. Имао је и шест изгубљених, али уз све то имао је позитиван количник +/- (+2).
Нису се појавили други кошаркаши, Бартон је постигао само 11 поена, а исто толико имали су Грин, Чанчар и Риверс. Нагетси су на овом сусрету били без Ерона Гордона и велика је штета што су испустили победу.
На другој страни чак шесторица су имала двоцифрен учинак, а најефикаснији био је Кели Убре са 23 поена и четири украдене лопте.