Српско-руска драма у Београду – Звезда испустила велику предност

© Sputnik / Лола ЂорђевићДетаљ са утакмице Црвена звезда – Бајерн у Београду (Евролига)
Детаљ са утакмице Црвена звезда – Бајерн у Београду (Евролига) - Sputnik Србија, 1920, 30.12.2021
Кошаркаши Црвене звезде изгубили су последњи меч у 2021. години. Зенит из Санкт Петербурга се осветио за пораз из првог дела сезоне резултатом 80:76 после продужетка, у 18. колу Евролиге.
Звезда је поразом сада на скору 7-11, док је Зенит у серији од четири победе и треунтно је на сјајних 12-8.
Победник је одлучен после велике драме и продужетка, након што српски тим није успео да погоди два шута за победу и након што је испустио +9 у последњој четвртини.
Ово је уједно била последња утакмица у 2021. години за обе екипе. Звезду у наредном колу Евролиге очекује дуел на домаћем паркету са Фенербахчеом 6. јануара, док Зенит дан касније гостује у Милану.
Најбољи код победника био је Били Берон, бивши играч Звезде, са 25 поена, четири скока и шест асистнеција.
Џордан Мики је убацио 13 поена, Џордан Лојд је имао осам уз девет скокова, колико је убацио и Андреј Зубков.
Најефикаснији у Звезди био је Нејт Волтерс са 21 поеном, пет скокова, шест асистенција и четири украдене лопте.
Остин Холинс је постигао 15 поена, све у првом полувремену. Никола Калинић је имао 13, а Лука Митровић 11 поена.
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 30.12.2021
„Руси и Срби браћа заувек“ /видео/
Прво полувреме било је изузетно ефикасно за две можда и најбоље дефанзивне екипе ове сезоне у Евролиги.
Бивши играч Зенита Остин Холинс је доминирао и у првих 20 минута постигао 15 поена, а црвено-бели су играли у таласима.
Црвено-бели су стигли до 18:10, након чега је Ћави Пасквал затражио тајм-аут и потпуно променио ритам утакмице.
На крају прве деонице било је 29:21 за госте.
У другој четвртини стигао је одговор изабраника Дејана Радоњића, који су успели да направе потпун преокрет, али је улазак Билија Берона променио ток.
Погодио је бивши ас Звезде две тројке у два напада и на полувреме се отишло са предношћу гостију 42:44.
Трећа четвртина била је сушта супротност прве две, пошто су бриљирале одбране на обе стране.
Ушло се у доста спорији ритам, а то је више одговарало српском тиму, познатом по гранитној одбрани.
Зенит је прве поене у трећем кварталу постигао тек после пет минута, а на крају је после десет минута игре било 15:6, односно 57:50.
Звезда је на старту четвртог квартала имала великих +9 и потпуну контролу утакмице, али је на крају виђена права драма.
На три минута до краја Зенит се серијом од 9:2 у потпуности вратио у игру, а Лојд је на 37 секунди до краја погодио за изједначење.
У последњем нападу регуларног тројка црвено-бели су имали два шута за победу, преко Калинића и Волтерса, али оба нису била ни близу, па се отишло у продужетак.
Калинић је додатних пет минута отворио тројком, али је затим промашио оба слободна бацања.
Звезда је у продужетку у потпуности остала без гаса и у нападу практично ништа није могла да погоди када се ломио резултат.
Зенит је сигурним поенима и бацањима дошао до недостижне предности и релативно мирне завршнице.