Нова МВП партија Николе Јокића /видео/

© AP Photo / Adam HungerСрпски кошаркаш Никола Јокић
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 10.01.2022
Никола Јокић, кошаркаш Денвер Нагетса, био је сјајан у победи Денвер Нагетса против Оклахоме Сити Тандер - 99:95.
Актуелни МВП најјаче кошаркашке лиге на свету одиграо је утакмицу на нивоу и био је најзаслужнији за 20. победу у сезони Нагетса.
Јокић је на терену провео 33 минута и утакмицу је завршио са 22 поена, 18 скокова и шест асистенција.
Мучио се мало из игре шутиравши 8 од 21, али био је непогрешив са линије за слободна бацања и на крају уписао још једну одличну партију.
На другој страни видели смо Алексеја Покушевског који је на терену био само 12 минута и постигао је седам поена уз два скока.
Чинило се да су Нагетси утакмицу преломили у трећој четвртини добивши овај период 29:19, међутим, Оклахома се вратила и у последњи минут утакмице ушло се са резултатом 95:95.
Тада је Никола Јокић погодио два важна слободна бацања, затим је исто урадио и Вил Бартон, и Денвер је победио младу екипу Тандера.
Поред Јокића добру утакмицу одиграо је и Остин Риверс постигавши 22 поена, Грин је убацио 16, а Бартон 14 поена.
У пораженом тиму бољи од осталих био је Лу Дорт са 14 поена, док је подбацио Гилџес-Александар са само осам поена, 2 од 14 из игре.
Претходне ноћи у НБА видели смо и повратак Клеја Томпсона који је одиграо прву утакмицу после више од 940 дана.
Он је у победи Вориорса постигао 17 поена, док је Немања Бјелица на терену провео само 13 минута и није се уписао у листу стрелаца.