Минут за памћење, али – не важи! /видео/

© AFP 2023 / OWEN HUMPHREYSЕнди Керол
Енди Керол - Sputnik Србија, 1920, 12.01.2022
Енди Керол, енглески фудбалер који је својевремено представљао велики таленат, постигао је два спектакуларна гола за свега 60 секунди, али су оба поништена јер се он налазио у офсајд позицији.
Керол покушава да рехабилитује своју каријеру, наступа за екипу Рединга у Чемпионшипу, а свој блистави минут имао је у дуелу са Фуламом, који је његов тим изгубио убедљивим резултатом 7:0.
Све је, међутим, могло да буде другачије за екипу тренера Вељка Пауновића да је Керол био мало присебнији.
Наиме, он је двапут „заспао“ иза последње линије одбране Фулама тако да два спектакуларна гола која је постигао за свега један минут нису била призната – најпре је маказицама послао лопту у мрежу, а потом фантастичним волејем.
Ипак, узалуд, Керол је оба пута, приликом упућивања лопте ка њему био у офсајд позицији, што су арбитри приметили и на време санкционисали.
Шта рећи осим, штета...
Александар Митровић прославља победу против Португалије у Лисабону - Sputnik Србија, 1920, 11.01.2022