Богдановић солидан, али – дебакл Атланте

© AP Photo / Chris SzagolaСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 13.01.2022
Српски кошаркаш Богдан Богдановић пружио је веома добру партију у утакмици против Мајамија, али је његова Атланта изгубила на свом терену. Хокси су доживели трећи узастопни пораз у НБА лиги од екипе која је била без најбољих играча.
Гости из Мајамија су тријумфовали резултатом 115:91, упркос томе што је Богдановић био међу најбољим појединцима у свом тиму и што су им фалила два најбоља играча екипе, Џими Батлер и Бем Адебајо.
Српски бек је на паркету провео скоро 32 минута и за то време постигао 15 поена (6/14 из игре, 3/11 за три), уз пет скокова и две асистенције.
Фаворизовани Хокси су имали предност током већег дела првог полувремена, али су на паузи ипак губили.
Нестварном серијом од 16:0 екипа Мајамија је отворила трећу четвртину и Атланти није дала икакву шансу да одговор, а потом ни да се врати у меч.
Поред Богдановића, код поражених су се истакли и Џон Колинс са 16 поена и 11 скокова и Диандре Хантер и Треј Јанг са по 15 поена.
На другој страни – у екипи у којој нису играла два најбоља играча Џими Батлер и Бем Адебајо – најбољи је био Тајлер Хиро са 21 поеном, девет скокова и 11 асистенција.
Кејлеб Мартин је додао 18 поена уз десет скокова, док су Гејб Винсент и Данкан Робинсон имали по 14 поена.