Јокић уништио Лејкерсе и поигравао се са „Суперменом“ /видео/

© AP Photo / Tony GutierrezСрпски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против Далас Меверикса
Српски кошаркаш Никола Јокић на утакмици против Далас Меверикса - Sputnik Србија, 1920, 16.01.2022
Никола Јокић, званично најбољи кошаркаш Србије у 2021. години, блистао је у убедљивој победи Денвера над Лејкерсима резултатом 133:96. Сомборцу је за трипл-дабл учинак било потребно свега 20 минута на паркету.
Ас Денвера је сусрет окончао са 17 поена, 12 скокова и 13 асистенција, али је до бројки од 14 поена, десет скокова и исто толико асистенција стигао за свега 20 минута проведених у игри.
То се догодило већ на старту треће четвртине у мечу у којем су Нагетси „појели“ Лејкерсе.
Гости из Лос Анђелеса предвођени првом звездом Леброном Џејмсом ушли су мотивисани у сусрет, али је Денвер успевао да одоли стартном притиску и да проналази пукотине у игри „језерџија“.
Прву четвртину добили су Нагетси резултатом 34:29, да би у другој стигли до двоцирене предности, с обзиром на то да су у другој деоници славили 39:31.
Изузетно расположен за игру био је центар Денвера и прошлосезонски МВП регуларног дела Никола Јокић, који је погађао, делио је асистенције саиграчима и доминирао је у скок игри, а у неколико ситуација поигравао се са ривалима, као што је био случај са Двајтом Хауардом, познатим под надимком „Супермен“.
Са расположеним Јокићем Денвер није морао да брине, а потпуна доминација Нагетса уследила је у завршне две четвртине, што се огледа и у коначном резултату од чак 37 разлике.
Никола Јокић није био најефикаснији Боунс Хајлденд је убацио 27 поена, а пратио га је Џеф Грин са 26.
Двоцифрени у табору Нагетса били су још Јокић, Бартон који је постигао 12, Рид 11 и Морис десет.
С друге стране Лејкерси који су поражени и понижени у Колораду имали су свега тројицу двоцифрених кошаркаша. Леброн Џејмс стао је на 25 поена, Расел Вестрбрук бројао је до 19, а Хауард до 13 поена.