Партизан се борио, али Мега славила после напете завршнице

© Фото : АБА лига / Драгана СтјепановићКошаркаши Партизана
Кошаркаши Партизана - Sputnik Србија, 1920, 20.01.2022
Кошаркаши Партизана изгубили су у одложеном 13. колу Аба лиге од Меге резултатом 90:93 (22:26, 24:29, 19:19, 25:19)
Након сјајне партије и победе против Хамбурга за само 42 сата кошаркаши Партизана поново су изашли на домаћи терен.
Од почетка је Мега пружила јак отпор црно-белима, а Лука Церовина довео је госте и до предности.
Партизан је поново на почетку повукао Матијас Лесор који је од првих 11 поена своје екипе дао чак десет.
Чекао је Лесор да се и остали саиграчи прикључе, а међу првима је ритам појачао Јам Мадар кога је потом испратио стандардно добар Кевин Пантер.
Није био потребан ни цео минут, црно-бели су направили серију и преузели вођство, али Мега је спремила одговор.
Није се гостујућа екипа предавала и на крају прве деонице игре на клупу је отишла са предношћу од 26:22.
Друга четвртина донела је исту неизвесност. На обе стране екипе су реализовале нападе, али Партизан није успевао да постави одговарајућу дефанзиву.
Играла се егал утакмица све док Никола Јовић није повукао Мегу ка двоцифреној предности коју није успео да спречи ни Пантер тројком.
Мега је три минута до краја полувремена изненадила домаћина и повела 55:46.
Смањио је Партизан предност Меге у трећој деоници, али није успео да се у потпуности врати у игру и преузме вођство.
Пантер је држао ритам црно-белих, али одбрана је заказала. Ружнецев се разиграо и поново одвео госте до предности од девет поена.
Екипа Жељка Обрадовића десет минута пред крај меча није успела да преокрене игру и Мега је на клупу отишла са резултатом 74:65.
Све је пренето и у последњу четвртину, али је у трећем минуту Партизан почео да даје назнаке повратка.
Приближили су се црно-бели на само четири поена заостатка, а Пантер је наставио серију и донео потпуну драму пет минута до краја меча.
На само пола коша разлике пришла је екипа Обрадовића, али Ружнецев силовито зауставља серију домаћина.
Пантер је био спреман да направи нову драму и у последњем минуту донесе изједначење.
Није могао Партизан до преокрета, а Мега односи победу резултатом 93:90 после тројке Смита.
Пантер је промашио последњи шут који би одвео до продужетка.
Најефикаснији играч био је Кевин Пантер са 24 поена, седам скокова и три асистенције, док је у победничком тиму најбољи био Ружнецев са 20 поена, седам скокова и две асистенције.
Никола Јокић и Мајкл Мелоун - Sputnik Србија, 1920, 20.01.2022
Јокић се разбеснео и кренуо ка судији, али је Мелоун био бржи /видео/
Српски кошаркаш Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 20.01.2022
Нестварна партија Јокића – Србин убацио 49 поена и нокаутирао Клиперсе и разиграног Хрвата /видео/
Детаљ са утакмице Цибона – Партизан у АБА лиги - Sputnik Србија, 1920, 19.01.2022
Американац „изгорео“ за Партизан – завредео је овације и реакцију Обрадовића /видео/