Звезда испустила предност и изгубила у драми

© Sputnik / Лола ЂорђевићКошаркаши Црвене звезде
Кошаркаши Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920, 21.01.2022
Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Асвела резултатом 67:69 у 22. колу Евролиге. (17:11, 18:14, 13:24 , 19:20)
Несигурно су оба тима деловала на старту утакмице, али је прва Звезда стигла до поена преко Ерона Вајта после пуна два минута игре.
Тврда игра приказана је током остатка прве четвртине, али је кошаркашима Звезде више одговарала због чега су после поен Огњена Добрића стигли до вођства.
Ритам су одржали током целе деонице и само повећавали предност, а Лакомб је после дуге паузе погодио за Асвел.
Имала је и Звезда неколико промашаја, али је била далеко сигурнија и на крају деонице повела 17:11.
Одлична је одбрана црвено-белих била и у другој деоници, Асвел је кош постигао тек после четири минута игре.
Покушао је Осетковски да смањи предност Звезде, али су са друге стране прецизни били Стефан Марковић и Дејан Давидовац.
Након тројке Огњена Добрића уследила је серија грешака на обе стране, али се прва у ритам вратила Звезда.
Џејмс Гифт запечатио је прво полувреме, а Звезда је на паузу отишла са резултатом 35:25.
Нису кошаркаши Звезде у трећу деоницу ушли довољно сигурно, а Лакомб је одмах то искористио да смањи предност.
Подигло се и самопоуздање домаћег тима, а уз Лакомба погађао је и Џонс који је стопио предност црвено-белих на само кош разлике.
Калинић је направио и четврти фаул, Звезда је стала, и играла се егал утакмица.
У потпуности се разиграо Асвел и успео да десет минута пред крај преокрене резултат на 48:49.
Добрић новом тројком поново доводи Звезду до вођства, а Стразел узвраћа са друге стране, међутим сјајни Добрић још једном погађа за три.
Покушавали су црвено-бели да зауставе Лакомба који је највише претио, а у нападу је поново заблистао Калинић.
Повела је Звезда поново, али Асвел не дозвољава завршницу без драме и два минута пред крај поново преузима предност.
Добрић погађа са линије пенала, али вратио је поене одмах Џонс после продора и одржао предност домаћина.
Права драма у последњем минуту припала је Асвелу, а Звезда је упркос предности на полувремену поражена резултатом 67:69.
На утакмици се највише истакао Добрић са 20 поена, четири скока и две асистенције, док је у домаћем тиму најефикаснији био Џонс са 17 поена, четири скока и пет асистенција.
Никола Јокић - Sputnik Србија, 1920, 21.01.2022
Хрват нема решење за Јокића – помагале и судије, али Србин „све зна“ /видео/
Црвено-бели коначно на терену – Звезда се враћа у такмичарски погон после 20 дана