Тадић ласерски прецизан – Ајакс славио у великом холандском дербију /видео/

© AP Photo / Martin MeissnerДушан Тадић
Душан Тадић - Sputnik Србија, 1920, 23.01.2022
Душан Тадић одиграо је одличан меч у победи Ајакса против ПСВ-а 2:1. Капитен репрезентације Србије био је заслужан за први гол када је асистирао Брајану Бобију.
У највећем холандском дербију екипа из Амстердама славила је у Ајндховену и ова три бода можда буду кључна у борби за титулу.
Ајакс је одлично отворио утакмицу, а режисер првог гола био је Душан Тадић.
Српски фудбалер послао је ласерски прецизно додавање ка Бобију који је главом савладао голмана ПСВ-а.
Тадић је још једном потврдио класу, али домаћин се није предавао и у 53. минуту дошао је до изједначења.
Ипак, три бода на крају су отишла у руке Тадићеве екипе. Стрелац одлучујућег поготка био је Мазруи у 74. минуту.
Левом ногом погодио је даљи угао и голман ПСВ-а био је немоћан.
Тадић је био један од најбоље оцењених фудбалера (7,5) по специјализованом порталу Софаскор, и само је Стивен Бергхис добио бољу оцену (7,6).
Ајакс је избио на прво место и сада има два бода више од ПСВ-а.
Мајстор магичне „левице“ за Спутњик: Година из снова, а Србија као печат – десила се магија!