Футсалери Србије - Sputnik Србија

Србија се победом опростила од Европског првенства

Мушка футсал репрезентација Србије победила је Холандију 3:2 (0:1) у трећем колу Европског првенства, али није успела да се пласира у четвртфинале.
Нашим футсалерима била је потребна убедљива победа, са више голова разлике.
Србија је изборила победу, али минималну, што значи да ће у четвртфинале Португалија и Украјина - селекције од којих је екипа Дејана Мајеса изгубила.
Српски футсалери опростили су се тријумфом од шампионата Европе, могло је да буде другачије да смо били комплетни, али услед великих здравствених проблема ниједном нисмо били у потпуном саставу.
Србија је до победе против домаћина дошла преокретом, пошто је на петнаест минута до краја заостајала два гола разлике, 0:2.
И до тог тренутка, иако то звучи превише субјективно, Србија је била бољи ривал, више је нападала, имала је боље шансе, али лопта није хтела у гол.
Ипак, и то се променило. Све је почело од гола Бобе Рајчевића. Сјајним волејом савладао је голмана Холандије.
Неколико минута касније на семафору је било 2:2. Искористили смо грешку противника и Рамић је рутински проследио лопту у мрежу.
Минут касније Србија дошла до потпуног преокрета. Стојчевски се нашао на правом месту и петом је погодио за 3:2.
До краја утакмице наша селекција је трпела велики притисак, Холандији је био потребан бод за пласман даље, али наша одбрана је била сјајна.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
22:03 28.01.2022
40’ - 3:2 - крај!
Победа наших футсалера!
21:58 28.01.2022
39’ - 3:2 - Рамић промашио стотпостону шансу...
Штета, могло је да буде 4:2.
21:55 28.01.2022
37’ - 3:2 - Холандија иде на све или ништа
Убацили су играча са клупе, с тим што немају голмана, ризикују јер има треба бод за пласман даље.
21:51 28.01.2022
35’ - 3:2 - нема гола из пенала!
Рајчевић је повукао Холанђанина и арбитар је показао на белу тачку.
Промашио је једанаеастерац Бујузан.
21:50 28.01.2022
34’ - 3:2 - притисак Србије!
Наша селекција жели да се опрости од Европског првенства победом. За сада иде у добром смеру.
21:46 28.01.2022
33’ - 3:2 - гол Стојчевског!
Преокрет Србије за два минута!
21:44 28.01.2022
32’ - 2:2 - Денис Рамић!
Србија изједначила!
21:40 28.01.2022
29’ - 1:2 - статива Матијевића
Предивна акција, добар шут Матијевића, али нажалост статива.
21:39 28.01.2022
28’ - 1:2 - ударац Стојчевског
Прво у голмана, а затим поред стативе...
21:36 28.01.2022
27’ - 1:2 - коначно гол Србије!
Боба Рајчевић смањује заостатак!
21:34 28.01.2022
26’ - 0:2 - ударац Петрова
Преко пречке.
21:30 28.01.2022
23’ - 0:2 - јефтин гол...
Аутогол Ракића... Ракића је погодила лопта, промењен је правац и Србија има два гола заостатка.
21:26 28.01.2022
21’ - 0:1 - почело је друго полувреме
Први напад имају Холанђани.
21:10 28.01.2022
Крај првог полувремена!
Добра игра Србије, али џабе када семафор то не показује. Остаје и других 30 минута да се нешто промени.
20’ - 0:1 - велика шанса за Србију!
Невероватна одбрана голмана Холандије... Сјајна интервенција, а шансу је имао Томић.
21:03 28.01.2022
17’ - 0:1 - добар ударац Ракића
Али поред стативе.
16’ - 0:1 - Холанђанин промашили стопостотну
Чејар је промашио из изгледне ситуације.
20:56 28.01.2022
14’ - 0:1 - осми шут Србије ка голу
Али, ниједан није завршио у голу. Рајчевић је покушао и лопта је завршила мало изнад пречке.
20:50 28.01.2022
11’ - 0:1 - стопостоне шансе на обе стране
Прво је Пршић промашио сјајну шансу, а затим је и футсалер Холандије био непрецизан.
20:43 28.01.2022
7’ - 0:1 - Рајчевић себичан, добар ударац Петрова