Богдан и Атланта срушили Лејкерсе у револверашком обрачуну

© AP Photo / Chris SzagolaСрпски кошаркаш Богдан Богдановић
Српски кошаркаш Богдан Богдановић - Sputnik Србија, 1920, 30.01.2022
Кошаркаши Атланте победили су у европском термину Лос Анђелес Лејкерсе 129:121, а српски репрезентативац остварио је двоцифрен учинак. Постигао је десет поена, имао је пет скокова и три асистенције за 27 минута проведених на паркету. Био је то седми тријумф Хокса у низу.
Прва четвртина протекла је у потпуном егалу што потврђује и резултат 34:33 за Хоксе.
Утакмица у којој је виђен велики број поена, прави револверашки обрачун Треја Јанга са једне сране, а наспрам њега Монка и Дејвиса. Прва звезда Атланте убацила је 36 поена, док су Монк и Дејвис имали 33, односно 27 убачених поена.
Леброна Џејмса није било у тиму Лејкерса.
Богдан Богдановић утакмицу je почео са клупе и у првом полувремену убацио је свега три поена за 12 минута у игри. У наставку се српски бек, који иза себе има фантастичну недељу, разгоропадио.
Српски кошаркаш Тристан Вукчевић - Sputnik Србија, 1920, 30.01.2022
Краљевић је одабрао да буде партизан – и удари печат који је одузет оцу
Успео је да има двоцифрен број поена, а одлично је разигравао саиграче, успео је да оствари и чак пет скокова. Имао је још по једну украдену и изгубљену лопту.
Хокси су уз доста муке на крају успели да искористе то што су „језерџије“ биле лишене услуга повређеног Леброна Џејмса који муку мучи са коленом.
За разлику од уводне деонице која је тесно припала Богдановом тиму, у наставку је тим из Лос Анђелеса успео да преокрене ситуацију у своју корист и славио је резултатом 38:28.
Са плус девет отишло се на паузу, али су се у наставку ствари на паркету промениле. Јанг је немилосрдно терорисао кош Лејкерса и зауставио се на 36 поена, имао је и 12 додавања ка саиграчима уз пет скокова. Подршку је имао од Оконгвуа који је меч завршио са 16 поена и пет скокова.
Хокси су последњој деоници повели резултатом 112:101 после асистенције Богдановића за тројку Јанга.
До краја сусрета успевали су да одоле нападима Лејкерса и да повећају предност, те је на крају сусрет окончан резултатом 129:121.
Атланта и Лејкерси су у меч ушли са изједначеним учинком – Хокси скор 23-25, а „језерџије" 24-26.
Детаљ са НБА утакмице између Мајами Хита и Торонто Репторса - Sputnik Србија, 1920, 30.01.2022