Русија и Грузија - Sputnik Србија

Русија је победила грузијску „хоботницу“ – следи Украјина!

Футсал репрезентација Русије је у спектакуларном четвртфиналу Европског првенства у Холандији успела да са 3:1 савлада национални тим Грузије и пласира се у меч који ће дати финалисту, а противник ће бити Украјина.
Русија је доминирала током целог меча, створила је прегршт прилика, али је бравурозан на голу Грузије био 42-годишњи Завијад Купатадзе који је забележио двоцифрен број одбрана и спасао је свој тим катастрофе.
Русија у првом полувремену није успела да га савлада, али је наставак донео другачију слику – мрежу Грузије је у 23. минуту „откључао“ Артјом Нијазов.
Ипак, руско славље је трајало свега минут, Бруно Петри је искористио моменат опуштања Русије и већ у 24. минуту донео изједначење.
Русију је такав развој ситуације пробудио и уследила је бриљантна акција коју је иницирао Робињо, пославши дивну лопту за Ивана Чишкалу који је волеј ударцем „пробио“ Купатадзеа и вратио предност Русији.
Чишкала је постигао погодак и у 40. минуту, погодивши празан гол, пошто је претходно голман Русије Дмитри Путилов одбранио две велике прилике за Грузију.
Русија ће се у борби за финале састати са Украјином, која је претходно са 5:3 победила Казахстан.
Ток меча могли сте да пратите уз Спутњик.
18:45 01.02.2022
40' – Гол! Победа Русије!
Празан гол Грузије искористио је Чишкала, за 3:1!
18:44 01.02.2022
40' – Путилов!
Какве две одбране руског голмана!
18:36 01.02.2022
38' – Још два минута...
Дефинитивно је, Русија чува вођство.
18:33 01.02.2022
37' – Зицер!
Остао је Чишкала сам пред Купатадзеом, покушао је дриблингом, али је феноменални голман Грузије ногама отклонио опасност.
Русија и даље води 2:1.
18:32 01.02.2022
35' – Притисак Грузије
Русија се повукла и чува предност, извесно је да су руски фудбалери и уморни због жестоког ритма.
Пет минута до краја дуела, Русија води 2:1.
18:28 01.02.2022
34' – Два топовска ударца Антошкина
Оба пута је Купатадзе био сигуран, али се притом и повредио.
18:23 01.02.2022
33' – Соколов непрецизан
Акција из корнера је личила на ону код другог гола Русије, али је сада Соколов шутирао преко гола.
18:22 01.02.2022
32' – Статива!
Кекелија се нашао на левој стативи руског гола, покушао је да пласира лопту после корнера, али су оквир гола и Путилов зауставили ударац.
18:20 01.02.2022
31' – Запретио је Абрамов
Капитен Русије је опет опробао шут са дистанце.
Поново је био непрецизан, остаје 2:1 за Русију.
18:14 01.02.2022
28' – Голчина! Русија опет води!
Каква предивна акција Русије!
Корнер је извео Робињо, право на волеј Чишкали који је „пробио“ Купатадзеа!
Русија опет води – 2:1!
18:12 01.02.2022
28' – Купатадзе!
Робињо је желео соло акцију, добио је шансу, пролетео је по левом боку, али је ударац поново одбранио голман Грузије.
18:10 01.02.2022
27' – Неопрезна игра Русије
Два прекршаја у свега неколико десетина секунди.
Нервоза...
18:06 01.02.2022
25' – Отворена борба!
Одбране не постоје у овим моментима, севају акције на обе стране, велику прилику је имао Нандо, али је шут са дистанце био непрецизан.
Остаје 1:1.
18:05 01.02.2022
24' – Изједначење!
Каква штета! Опустили су се руски фудбалери после гола, извратио је Бруно Петри после одличне акције.
Резултат је 1:1.
18:04 01.02.2022
24' – Шансе на обе стране!
Путилов је бравурозном интервенцијом спасао мрежу Русије, а потом се истом мером реванширао Купатадзе.
И даље је 1:0 за Русију.
18:02 01.02.2022
23' – Коначно! Русија води!
Напади су се коначно исплатили Нијазов је покупио „отпадак“ и пласирао лопту високо у мрежу!
Русија води 1:0!
18:01 01.02.2022
22' – Велика шанса за Грузију!
Успавала се руска одбрана, Елисандро је остао усамљен на десном боку, али је веома лоше шутирао.
Путилов не би имао шансе да одбрани.
17:42 01.02.2022
20' – Полувреме!
Нема голова, феноменалан је голман Грузије, Русија је имала прегршт шанси, али није успела да их искористи.
Очекује нас спектакуларно друго полувреме.
17:39 01.02.2022
20' – Опасна контра!
Грузија је из одбране поново брзо прешла у фазу напада и упутила ударац.
17:38 01.02.2022